صفحه اصلی>محصولات>کارواش صنعتی
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
کارواش صنعتی

کارواش صنعتی

کارواش صنعتی دستگاهی می باشد که برای موارد گوناگون نظافت در امان های صنعتی بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه می تواند از 4 فرآیند استفاده کند که عبارتست از: فشار، سرعت جریان آب، محلول تمیزکاری و دما. کارواش صنعتی می تواند نوع های تک فاز و سه فاز و در دسته بندی دیگر به دو بخش آب گرم و آب سرد تقسیم بندی شود. در اماکنی بحث بر سر این باشد که شستشو و نظافت آن مکان طولانی مدت بوده و آلودگی زیاد است از دستگاه های کارواش صنعتی با دور موتور پایین که معمولاً نوع دستگاه سه فاز هستند مورد استفاده قرار می گیرد.این دستگاه ها قادر هستند تا نظافت را با دقیت انجام داده و کیفیت نظافت را بالا ببرند. واتر جت سیار قادر است با اضافه شدن مواد شوینده کیفیت نظافت را بسیار افزایش دهد.

کارواش صنعتی پیشتاز یا واتر جت سیار از نظر فشار کاری، دارای بارهای گوناگون بوده و این امر بستگی به مکان صنعتی مورد استفاده دارد. در بسیاری از اماکن صنعتی یا موسسات گوناگون احتیاج است که به منظور چربی زدایی و شستشوی میکسرها و قالب ها از کارواش صنعتی با فشار کاری بالا و از نوع آب گرم استفاده شود که این اکر کیفیت نظافت را بسیار بالا می برد. کارواش های صنعتی از نوع آب گرم قادر هستند به وسیله مشعل گازویلی یا هیتر برقی آب ورودی به دستگاه واتر جت سیار را گرم کرده برعکس کارواش صنعتی آب سرد که این سیستم را ندارد و قادر است تا آبی با دمای ورودی خاص را تحمل نماید.

کارواش صنعتی از نوع سه فاز مجهز به پمپی فشار قوی بوده که به الکتروموتور متصل است بوده و می تواند جریان آب معمولی را به جریان اب فشار قوی تبدیل نماید. دستگاه به علاوه دارای بخشی دیگر به نام گرمکن می باشد که آب با جریان بسیار زیاد را بسیار گرم کرده و آن را تا نقطه جوش می رساند که این امر باعث می شود لکه هایی از جنس روغن و چربی به راحتی پاک شوند. کارواش صنعتی آبگرم هم خود دارای مدل های تکفاز و سه فاز می باشد که مدل تکفاز آن ها برای کارهای طولانی نمی باشد.

کارواش صنعتی دیزلی برقی سه فاز معمولاً در کارخانه ها، صنایع گاز و پتروشیمی، کارخانه های قطعات سازی و خودروساری، کارخانه های فولاد و ذوب آهن ، تولید کنندگان ماشین آلات و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه واتر جت سیار از نوع سه فاز دیزلی برقی بهتر است در کارخانه هایی که فضای بسته ای دارند مورد استفاده قرار نگیرد. زیرا با توجه به آلودگی مانده از دستگاه کارواش ممکن است سلامت افراد را در محیط به خطر بیندازد.

کارواش صنعتی برقی آب گرم دستگاهی بوده که می تواند آب گرم خود را از طریق نیروی مولد برقش تامین نماید. در واقع این گرم کن برقی با سیستم المنتی جریان آب را برای دستگاه گرم می کند. واتر جت سیار آب گرم برقی دارای نقاظ ضعفی می باشد که ادامه به این موارد اشاره خواهد شد:

یکی از ضعف های واتر جت برقی صنعتی آب گرم مصرف بالای برق بوده که بین 15 تا 40 کیلو وات متغیر است.

ضعف دوم این دستگاه این است که حداکثر دمای ایجاد شده توسط این گروه 80 یا 90 درجه سانتی گراد است.

در ادامه به تعدادی از ویژگی های کارواش صنعتی Pulitecno ایتالیا اشاره می شود:


کارواش صنعتی

ویژگی های کارواش صنعتی Pulitecno

  1. دارای تکنولوژی یا سیستم TSI و TSQ که کار این سیستم این است که دستگاه را در برابر نواسانات که از برق ناشی می شود، نشتی آب و همچنین فشار زیاد و کم آب ورودی محفوظ نگه دارد که در مورد 8 دقیقاً توضیح داده شده است.
  2. پمپ های کارواش های صنعتی Pulitecno ایتالیا معمولاً دارای پیستون های سرامیکی سه گانه بوده که در نوبه خود آخرین تکنولوژی ساخت پمپ می باشد.
  3. دستگاه های Pulitecno ایتالیا معمولاً دارای نازل سند بلاست ساخت این کمپانی بوده است.
  4. کنترل پنل دستگاه کمپانی پولیتکنو ایتالیا بسیار ساده بود و کاربر به راحتی می تواند از دستگاه استفاده نماید و کنترل پنل به صورت ضد آب می باشد.
  5. بویلرهای دستگاه، ساخت شرکت پولیتکنو ( Pulitecno ) ایتالیا می باشد.
  6. شلنگ های کارواش های صنعتی کمپانی Pulitecno ایتالیا دارای الیاف فولادین یا حفاظ فولادین بوده که این امر باعث مستحکمی شلنگ در برابر خطرات احتمالی و فشارهای بالا می باشد.
  7. سیستم پاشش مواد شوینده بدون عبور از پمپ دستگاه. یعنی تکنولوژی پاشش مواد شوینده طوری بوده که در دستگاه های کمپانی پولیتکنو ایتالیا مواد شوینده به شلنگ و سپس به نازل هدایت شده و عمل پاشش انجام می شود. پس مواد شوینده از پمپ رد نخواهد شد و باعث می شود پمپ از رسوب در امان باشد.
  8. دستگاه های کمپانی پولیتکنو ایتالیا ( Pulitecno ) دارای سیستم TSI می باشد که بدین معنی است به هنگام اتفاق افتادن در نشتی آب به صورت خودکار ، دستگاه خاموش می گردد و این عمل بعد از 30 ثانیه اتفاق خواهد افتاد. در صورتی که دستگاه بیشتر از 10 دقیقه در حالت StandBy قرار داشته باشد، کارواش به صورت اتوماتیک خاموش می گردد و در صورتی که دستگاه تحت فشارهای کم و زیاد آب ورودی باشد، دستگاه خاموش می گردد.

یک مدل از کارواش های صنعتی Pulitecno ایتالیا وجود دارد به نام Maxi3 Atex که ضد انفجار می باشد و در محیط های که اشتعال زا می باشند بسیار مناسب است. استاندارد ضد انفجار دستگاه نیز Zone 1 بوده و معمولاً برای سکوهای نفتی و پتروشیمی ها مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل اینکه این محیط ها بسیار حساس بوده و دارای مواد ها یا پدرهای معلق در محیط می باشد و بایستی در این محیط ها برای تظافت و شستشو از کارواش های استفاده کرد دارای استانداردهای ضد انفجار باشند. این دستگاه دارای توان موتور پر قدرت 7.5 کیلو واتی و دبی خروجی آب 900 لیتر در ساعت بوده و نوع دستگاه آب سرد سه فاز می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که این کارواش صنعتی می تواند تا 60 درجه سانتی گراد آب ورودی را تحمل نماید و همچنین فشار کاری دستگاه بین 30 الی 200 بار ( Bar ) قابل تنظیم می باشد.


کارواش نیمه صنعتی Win 160.9

کارواش نیمه صنعتی Win 160.9 ساخت کمپانی معروف پلیتکنو ایتالیا بوده و دارای اندازه کوچک می باشد.

کارواش صنعتی WINNER 155.15

کارواش صنعتی WINNER 155.15 ساخت کمپانی Pulitecno ایتالیا دارای یدنه و لانس استیل می باشد که در برابر هر گونه ضربه مقاوم است.

کارواش صنعتی MAXI 200.15

کارواش صنعتی MAXI 200.15 ساخت شرکت بزرگ پلی تکنو ایتالیا است. کارواش صنعتی MAXI 200.15 دارای دبی خروجی 900 لیتر در ساعت است

کارواش صنعتی MAXI 3 280.21

کارواش صنعتی MAXI 3 280.21 یکی از پر قدرت ترین دستگاه های کارواش صنعتی بوده و به منظور چربی زدایی سطوح گوناگون از آن استفاده می شود

کارواش صنعتی MAXI 3 350.15

کارواش صنعتی مدل MAXI 3 350.15 ساخت شرکت بزرگ Pulitecno ایتالیا است. قدرت موتور کارواش صنعتی موتور MAXI 3 350.15 نیز 12 کیلو وات یا 12000 وات است

کارواش صنعتی Blitz 250.15

کارواش صنعتی Blitz 250.15 ساخت کمپانی شهیر پلی تکنو ایتالیا است. کارواش صنعتی Blitz 250.15 از نوع بنزینی آب سرد است

کارواش صنعتی MAXI 5 500.22

کارواش صنعتی مدل MAXI 5 500.22 ساخت کمپانی پلی تکنو می باشد و برای زدودن هرگونه چربی و رسوبات مناسب است.

کارواش صنعتی Hynox 200.15

کارواش صنعتی Hynox 200.15 از نوع سه فاز آب گرم بوده و تفنگی آن دارای گارد و بدنه دستگاه از جنس استیل است.

کارواش صنعتی MAGNUM 300.21

کارواش صنعتی مدل Magnum 300.21 ساخت کمپانی بزرگ پلی تکنو ایتالیا است. کارواش صنعتی Magnum 300.21 دارای توانایی گرم کردن تا 140 درجه سانتی گراد دارد

کارواش صنعتی Blitz Hot

کارواش صنعتی Blitz Hot ساخت کمپانی بزرگ پلی تکنو ایتالیا می باشد. موتور دستگاه ساخت کمپانی KOHLER آمریکا و Lombardini ایتالیا است.

کارواش صنعتی MAXI 3 Atex

کارواش صنعتی مدل MAXI 3 Atex ساخت شرکت بزرگ و شهیر Pulitecno ایتالیا می باشد. کارواش صنعتی MAXI 3 Atex به منظور استفاده در محیط های صنعتی گوناگون است

کارواش صنعتی Hynox 120.9

کارواش صنعتی مدل Hynox 120.9 ساخت کمپانی شهیر پلی تکنو ایتالیا بوده و نوع آن دیزلی تک فاز می باشد

کارواش صنعتی Hynox 150.15

کارواش صنعتی Hynox 150.15 ساخت کمپانی Pulitecno ایتالیا است. کارواش صنعتی Hynox 150.15 از نوع آب گرم دیزل بوده و برای امماکن صنعتی گوناگون مناسب می باشد.
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر