صفحه اصلی>مقالات>استفاده از دستگاه بخارشوی مناسب برای نظافت پرده ها
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
استفاده از دستگاه بخارشوی مناسب برای نظافت پرده ها (تعداد بازدید : 3973)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

استفاده از دستگاه بخارشوی مناسب برای نظافت پرده ها

بسیاری از افراد به منظور نظافت پرده ها از دستگاه های بخارشوی صنعتی بهره می برند. پرده ها صرف نظر از جنسی که دارند، ذاتاً در معرض انواع آلودگی ها (گرد و خاک، انواع لکه و ...) قرار می گیرند. گرد و خاک های انباشته شده بر روی پرده ها ناپیدا یا نامشخص هستند و تنها زمانی که پرده ها را تکان می دهید، مشاهده می کنید که چه میزان گرد و خاک از روی پرده ها بر روی زمین ریخته می شود. از طرفی قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و آلودگی ها می تواند برای افرادی که دچار آلرژی و بیماری های ریوی هستند، مشکلات بسیار زیادی را ایجاد نماید. در اینجا است که باید چاره ای بیندیشید و از خود بپرسید که چگونه و از چه دستگاه مناسبی برای نظافت پرده ها استفاده کنم. دستگاه های بخارشوی، بهترین و محبوب ترین دستگاه ها به منظور نظافت پرده ها بوده و می توان از آن ها استفاده نمود. این دستگاه ها بخار را با فشار و درجه حرارت بالا بر روی سطح پرده پاشش کرده و سطوح پرده ها را نظافت و ضد عفونی می کنند. نظافت پرده ها بایستی به صورت منظم و برنامه ریزی شده صورت بگیرد تا از مشکلاتی که پیشتر گفته شد، جلوگیری شود.
دستگاه پرده شویی

در ادامه مقاله به چند نکته و قابلیت در مورد استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی برای نظافت پرده ها اشاره می کنیم:

قابلیت مکندگی در دستگاه های بخارشوی صنعتی

امروزه انواع دستگاه های شستشو با بخار دارای قابلیت مکندگی یا جاروبرقی آب و خاک می باشند. چنین قابلیتی در گذشته برای این دستگاه ها وجود نداشت. قابلیت مکندگی از قابلیت های مهم دستگاه بخارشور به منظور نظافت با کیفیت پرده ها است. معمولاً بر روی دسته دستگاه های بخار شوی دکمه ای بدین منظور تعبیه شده است تا در زمان مناسب از آن استفاده نمایید. می توانید پس از پاشش بخار و مواد شوینده بر روی سطوح پرده، آب کثیف ایجاد شده را با قابلیت مکندگی دستگاه به مخزن آب کثیف انتقال دهید. همچنین می توانید تنها جاروبرقی دستگاه بخار شوی را روشن کرده و تنها گرد و خاک را از روی سطح پرده جمع آوری نمایید و سپس عملیات شستشو را انجام دهید. همانطور که گفته شد، پاشش مواد شوینده در این دستگاه ها امکانپذیر است. می توانید بخار را همراه با ماده شوینده بر روی سطح پاشش نمایید.حتماً در استفاده از مواد شوینده این نکته را در نظر داشته باشید که مواد شوینده ای برای نظافت مناسب است که اسیدی نباشد.

اهمیت فیلتر در دستگاه های شستشو با بخار

فیلترها نقش مهمی در دستگاه های نظافت صنعتی از جمله دستگاه بخارشوی و جاروبرقی دارند. دستگاه های بخارشویی که مجهز به فیلتر باشند، برای نظافت پرده ها مناسب هستند. فیلتر هوا، آب و فیلتر HEPA در بسباری از این دستگاه ها وجود دارند. فیلتر آبی دستگاه های شستشو با بخار یک صافی بسیار قدرتمند محسوب شده که باعث می شود موتور مکنده دستگاه های بخارشوی آسیب نبینند. همچنین از نظر اقتصادی نسبت به فیلترهای کاغذی و پارچه ای بسیار با صرفه هستند. همچنین همانطور که گفته شد فیلتر هپا در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. بزرگترین مزیت این فیلترها این است که قادرند ذرات بسیار ریز و کوچک تر از 3 میکرون را جمع آوری نمایند. یکی از کاربردهای این فیلترها در بیمارستان ها و مراکز درمانی است. زمانی که می خواهید پرده های بیمارستان را نظافت نمایید، وجود این فیلترها از پخش شدن گرد و خاک در محیط جلوگیری به عمل می آورد. بنابراین برای کسانی که در محیط بیمارستان دچار بیماری هایی آسم و آلرژی می باشند، ایجاد مشکل نمی کند.

لوازم جانبی مخصوص شستشوی پرده در دستگاه های بخارشوی

دستگاه های بخارشوی دارای نازل های تخصصی و متنوع به منظور شستشوی انواع سطوح، علی الخصوص پرده ها می باشند. این تجهیزات یا نازل ها دارای جنس یا کیفیتی بوده و هر کدام داری لوله ای با قطر مناسب برای پاشش مواد شوینده که همراه بخار پاشش می گردد، است. قطر نازل مخصوص شستشوی پرده کم بوده که این باعث می شود فشار بخار بیشتری پاشش گردد.

قابلیت تنظبم فشار پاشش بخار در دستگاه بخارشوی

حتماً هنگاه استفاده از دستگاه بخار شور به منظور نظافت پرده ها بایستی مراقبت های لازم انجام بگیرد. فشار بخار بسیار بالا می تواند به سطح و بافت پرده آسیب بزند. بدین منظور حتماً با شاسی چرخانی که بر روی دستگاه قرار دارد، می توانید فشار بخار را تنظیم نمایید. در برخی بخش ها لازم است فشار بالاتر و در برخی بخش ها بایستی فشار پایین تر باشد.

با توجه به موارد ذکر شده می توان بدین نتیجه رسید که دستگاه های بخارشوی، ابزارهایی هستند که پرده ها را با کیفیت، دقت و سرعت بالا نظافت می نمایند. یکی از دستگاه های مناسب و محبوب به منظور نظافت پرده ها، دستگاه بخارشوی صنعتی DESIDERIO ساخت کمپانی CAPITANI ایتالیا می باشد.

مطالب مرتبط
تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر