صفحه اصلی>مقالات>استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی در صنعت
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی در صنعت (تعداد بازدید : 1098)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

استفاده از انواع جاروبرقی صنعتی در صنعت

جاروبرقی صنعتی از دستگاه های محبوب و پرفروش در صنایع گوناگون می باشد. این دستگاه های نظافتی انواع سطوح گوناگون را با سرعت و کیفیت بالا نظافت می نمایند. این دستگاه ها که از نوع آب و خاک یا خشک و تر می باشند، کاربردهای بسیار فوق العاده ای در صنایع گوناگون دارند و در بازار با توجه به ویژگی ها و کاربردهایی که دارند، دارای طیف گسترده ای هستند. البته که مکانیزم و اساس کار دستگاه های جاروبرقی صنعتی یکی است ولی این دستگاه ها از لحاظ توان مکش، قدرت موتور، مقابله با انواع ذرات گرد و غبار (حتی در حد میکرون)، کار بر روی سطوح مجزا و فناوری فیلتراسیون متفاوت هستند.

دستگاه-جاروبرقی-صنعتی-مکنده-صنعتی

انواع دستگاه جاروبرقی صنعتی

با توجه به گستردگی دستگاه های جارو برقی، در ادامه به تعدادی از انواع این دستگاه ها پرکاربرد اشاره می شود:

  1. جاروبرقی هایی با کاربرد در بخش های تجاری و عمومی
  2. جارو برقی های صنعتی در انواع تک فاز و سه فاز
  3. جاروبرقی های هواکار
  4. جارو برقی های باطری دار که از باطری برای تأمین انرژی مورد نیاز خود استفاده می نمایند.
  5. مکنده هایی که به حالت رباتیک بوده و برای نظافت محیط استفاده می شوند مانند راهروها

انواع دستگاه های ذکر شده در فوق بستگی به محیط مورد استفاده و آلودگی آن محیط ها، مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان در دفاتر کار بزرگ، فروشگاه ها، شوروم ها، مجتمع ها و ... از یک نوع جاروبرقی صنعتی خاصی استفاده می شود، ولی در محیط های درمانی از یک نوع دیگر دستگاه مکنده صنعتی که دارای سیستم فیلتراسیون پیشرفته است، استفاده می شود. این سیستم فیلتراسیون در بسیاری از صنایع گوناگون بسیار مهم می باشد.
گذشته است آن زمانیکه از دستگاه های مکنده به منظور نظافت گرد و غبار یا آلودگی های خشک استفاده می شد. امروزه و با گذشت زمان دستگاه های جاروبرقی علاوه بر قابلیت مکش انواع آلودگی های خشک، می توانند آلوگی هایی که از نوع مایع هستند را به راحتی مکش نمایند. فیلتر دستگاه براساس نیازتان قابل تعویض می باشد.
بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه جاروبرقی، این دستگاه ها را با تعداد و انواع موتورهای گوناگون تولید می نمایند. به عنوان مثال در برخی از صنایع نیاز است از دستگاه جاروبرقی سه موتوره استفاده نمود که دارای قدرت موتور و توان مکش بالایی می باشد. هر وقت لازم بود می توانید از سه موتور دستگاه و در غیر اینصورت از یک یا دو موتور دستگاه استفاده نمایید . در برخی صنایع نیاز است مکنده صنعتی مدت زمان بسیار زیادی روشن بماند. بنابراین باید از دستگاه هایی استفاده نمایید که دارای موتور توربینی باشند. به این دستگاه ها به اصطلاح، جاروبرقی یا مکنده دائم کار موتور توربینی گفته می شود.
یکی از نکات مهم دستگاه های وکیوم صنعتی، داشتن بدنه مقاوم است. بدنه مقاوم و مستحکم باعث می شود دستگاه در برابر خطرات احتمالی که ممکن است در محیط رخ بدهد، آسیب نبیند. بدنه دستگاه های جاروبرقی صنعتی از نوع پلی اتیلن (منعطف و دو جداره) و استیل می باشند.

برخی کاربردهای متنوع دستگاه جاروبرقی صنعتی

همانطور که پیشتر ذکر شد، امروزه صنایع گوناگون از انواع جاروبرقی صنعتی برای نظافت محیط خود استفاده می نمایند که با توجه به محیط نوع دستگاه انتخابی متفاوت می باشد. به طور مثال بخش های درمانی به یک وسیله ای نیاز دارند که مدیریت بهداشت، کنترل انواع آلودگی را در محیط فراهم نماید تا برای افراد از لحاظ سلامتی ایجاد مشکل نکند.
در صنایع نجاری و چوب که دارای میلیون ها خرده چوب و گرد و خاک می باشد، بایستی علاوه بر داشتن دستگاهی با فیلتراسیون پیشرفته، حجم مخزن آن مورد توجه قرار بگیرد. همچنین در صنایع ساختمانی و عمرانی، بایستی دستگاه هایی استفاده نمود که کوچکترین گرد و غبارها ( حتی در حد میکرون ) را جمع آوری کند که این دستگاه های دارای ویژگی های خاصی می باشند.

تاریخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر