صفحه اصلی>مقالات>استفاده از مکنده های قوی در صنایع گوناگون
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
استفاده از مکنده های قوی در صنایع گوناگون (تعداد بازدید : 1927)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

استفاده از مکنده های قوی در صنایع گوناگون

استفاده از مکنده های قوی و پر قدرت زمانی که آلودگی، گرد وخاک، پلیسه، ذرات با قابلیت انفجار و ... بسیار زیاد باشد، یکی از بهترین گزینه ها به منظور استفاده در صنایع گوناگون می باشد. امروزه دستگاه های مکنده قوی یا جاروبرقی صنعتی دارای سیستم فیلتراسیون نوآورانه و مقاوم بوده و حتی در محیط هایی که دارای گرد و غبار خطرناک می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلترها باعث ایجاد بهره وری در صنایع گوناگون شده است.

به طور کلی مکنده های قوی در اماکن زیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد:

استفاده از مکنده های قوی در صنایع خودروسازی

صنایع خودروسازی از صنایع بسیار مهم در هر کشوری می باشد. این صنعت دربرگیرنده ی تمامی بخش های طراحی، تولید، توسعه و ... است. همچنین این نوع از صنعت، یکی ار پردرآمد ترین صنایع در جهان است. بحث نظافت در این گونه مکان های مهم و اقتصادی، بسیار مهم می باشد. در صنعت خودروسازی در بخش اطاقک رنگ آمیزی، استفاده از رنگ ها و پوشش پودر بسیار زیاد می باشد. از این رو دستگاه های جارو برقی صنعتی باید قابلیت جمع آوری این پودرها و رنگ ها را داشته باشند. این دستگاه با قابلیت جمع آوری آب و خاک و همچنین استفاده از فیلترهای چند گانه بسیار پیشرفته و موتور بسیار قدرتمند، نظافت با کیفیتی را برای صنعت خودروسازی به ارمغان می آورد.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع هوایی

صنایع هوایی هم همانند صنایع خودروسازی بسیار مهم هستند. این صنعت شامل ساخت هواپیما و همچنین قطعات مورد نیاز آن ها به منظور حفظ و نگه نگهداری می باشد. در این گونه صناع رنگ و پورد جزر آلودگی های اصلی آن می باشد. علاوه بر این نظافت داخل هواپیما هم بایستی به صورت منظم صورت بگیرد. بنابراین وکیوم صنعتی با قدرت بالای خود این وظیفه را انجام می دهد.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع پخت و پز

یکی از کاربردهای بسیار مهم و اساسی دستگاه مکنده قوی، استفاده از این دستگاه ها در صنایع پخت و پز می باشد. که معمولاً برای جمع آوری آرد می باشد. اگر بخواهیم از یک دستگاه وکیوم معمولی به جمع آوری آرد استفاده نماییم باعث گرفتتگی در این دستگاه می شود. پس چه کاری بایستی انجام شود؟

فیلترراسیون چند مرحله ای به همراه شیکر ( shaker ) فیلتر خارجی یا تکان دهنده فیلتر مشکل گرفتگی دستگاه های مکنده را برطرف می نماید و پودرها و مایعات به راحتی جمع آوری می شوند.

استفاده از مکنده های قوی در کارخانه های نوشابه سازی

کارخانه های نوشابه سازی از دیگر مراکزی هستند که از دستگاه های مکنده قوی استفاده می نمایند. جمع آوری مایعات در این گونه مراکز یکی از بزرگترین نیازهای این کارخانه ها می باشد. دستگاه های مکنده با داشتن نازل های گوناگون قادرند گوشه ها، پایین دستگاه و به طور کلی هر جایی از محیط مایعی نشت پیدا کرده را جمع کند و به مخزن خود انتقال دهد. علاوه بر مایعات نشت پیدا کرده، جمع آوری اشیایی مانند درهای بطری نوشابه بایستی در این مراکز نظافت شوند. همچنین تکنولوژی فیلتراسیون پیشرفته دستگاه های وکیوم در این گونه مکان ها پیش بینی می شود.

استفاده از مکنده های قوی در کارخانه های شیمیایی

کارکنانی که در کارخانه های شیمیایی حضور دارند با درجه ای از مواد خطرناک در محیط خود روبرو هستند که بایستی نظافت باشد. مکنده های قوی ای که در این محیط ها استفاده می شود بایستی دارای فیلتر هپا باشد. یکی از موارد استفاده مهم این وسیله ها در بخش بسته بندی محصولات است.

استفاده از مکنده های قوی در بخش ساختمان

از کاربردهای درجه یک استفاده از دستگاه های vacuum cleaner در صنایع ساختمان می باشد. یک دستگاه مکنده مناسب بایستی با قابلیت داشتن ویژگی آب و خاک و فیلتر مناسب نظافت کلی، نشت مایعات از بخش های مختلف و سرریزهای لوله کشی را انجام دهد.

استفاده از مکنده های قوی در کارخانه های مواد غذایی

دستگاه مکنده به صورت بسیار گسترده در کارخانه های مواد غذایی به منظور جمع آوری مایعات نشت کرده و همچنین در بخش تولید و بسته بندی محصول به منظور نظافت آلودگی های مختلف استفاده می شود.

استفاده از مکنده های قوی در بخش بهداشت و درمان

مراکز بهداشتی از مراکز مهم و دارای اولویت استفاده از دستگاه های مکنده می باشند. دستگاه های مکنده می توانند با داشتن یک فیلتر کارآمد و قوی یا با دارا فیلتر هپا ( HEPA ) نظافت مکانیزه را در این گونه محیط های حساس انجام بدهند. این کار به منظور حفظ سلامتی بیماران، پرسنل و افراد دیگر در مراکز بهداشت و درمان انجام می شود تتا از لحاظ بهداشتی مشکلی پیش نیاید.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع الکترونیکی

به مظنور حفظ شرایط بخش مونتاژ، انبار قطعات و نظافت مکانیزه این گونه بخش ها، کارخانه های الکترونیکی از دستگاه های وکیوم کلینر با فیلتر هپا استفاده می نمایند تا آلودگی هایی که در این گونه مکان ها وجود دارد، پاک کنند.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع استخراج معادن

جارو برقی ها به طور وسیعی در صنایع استخراج معادن استفاده می شود. استفاده از این دستگاه ها به منظور جمع آوری گرد و غبارها و مایعات نشت شده استفاده می ود. معمولاً از دستگاه های مکنده به اهواکار در این گونه محیط ها استفاده می شود.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع داروسازی

در صنعت داروسازی دستگاه های مکنده با فیلتر هپا به منظور رسیدن به یک محیط بسیار تمیز استفاده می شوند. همچنین از دیگر کاربردهای مورد استفاده از این دستگاه ها با فیلتر هپا نظافت tablet oven ها، نظافت تک تک اتاق ها یا بخش ها و بازیابی مواد خطرناک استفاده می شود.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع چاپ و انتشار

این گونه صنایع در گرد و خاک، پودر جوهر و جوهر مایع غوطه ور می باشند. بهتر است در این گونه اکان از چندین دستگاه مکنده قوی در نقاط استراتژیک کارخانه قرار داده شود تا عملیات نظافت به شکل مکانیزاسیون صورت بپذیرد.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع تولید کاغذ و مرتبط

مقدار فراوانی از آب در فرآیند تولید کاغذ صورت می گیرد. این امر بسیار مهم و ضروری است که که از یک دستگاه وکیوم پر قدرت و قابل اطمینان به منظور بازیابی آب و دیگر مواد دیگر در فرآیند تولید خمیر کاغذ و تولید کاغذ استفاده بشود. همچنین بازیابی ضایعات کاغذ از دیگر موارد استافده از این گونه ماشین آلات نظافتی می باشد.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع پارچه یا نساجی

نساجی ها هم از دیگر اماکنی هستند که از دستگاه های مکنده صنعتی بسیار پر قدرت و با کیفیت بالا به منظور حذف پرزها، پرد . غبار پارچه، نخ و ضایعات پارچه و .. نیازمند یک مکنده قوی با فیلتراسیون پیشرفته می باشد. همچنین برای بازیابی رنگ نشت پیدا کرده و ریخته شده استفاده از از دستگاه های وکیوم در صنایع نساجی و چرم توصیه می شود.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع برق

در نیروگاه های برق، گرد و غبار ذغال یا ذغال سنگ و بازیابی خاکستر پخش شده در هوا، یک فرآیند بدون پایان می باشد. به منظور نظافت در این گونه محیط ها بایستی از مکنده قوی ضد انفجار هواکار استفاده شود تا با داشتن فیلتراسیون بسیار قوی، عملیات نظافت را انجام دهد. همچنین بازیابی ذرات آهک، کاربرد عمومی این دستگاه ها در این گونه صنایع می باشد.

استفاده از مکنده های قوی در صنایع کشاورزی

در این گونه مراکز از مکنده صنعتی به منظور بازیابی گرد و غبار دانه های غلات از سیلوها استفاده می شود.


علاوه بر موارد گفته صنایع دیگر از جمله صنایع دریایی، صنایع فولاد، ریخته گری و ... از دستگاه های وکیوم استفاده بسیار فراوانی می کنند.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر