صفحه اصلی>مقالات>انواع دستگاه های وکیوم
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
انواع دستگاه های وکیوم (تعداد بازدید : 1704)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

انواع دستگاه های وکیوم

دستگاه های وکیوم، وسیله هایی هستند که تقریباً همه ما با آن آشنا هستیم. استفاده از این وسایل به طور روزمره در اماکن گوناگون صنعتی و خانگی به منظور نظافت مکانیزه استفاده می شود.


انواع دستگاه های وکیوم

دستگاه های وکیوم یا جاروبرقی صنعتی با فیلتر هپا ( HEPA )

دستگاه های وکیوم یا جارویرقی صنعتی با فیلتر هپا اشاره به دستگاه های مکنده ای می کنند که دارای فیلتر هپا می باشند. همه دستگاه های وکیوم قابلیت جمع آوری گرد و غبار و ... را دارا می باشند. در محیطی که جمع آوری میزان گرد و غبار حیاتی است، برای مثال افرادی که دچار آسم هستند از یک دستگاه وکیوم با فیلتر HEPA استفاده می کنند. یک مکنده با فیلتر هپا ( HEPA )جمع آوری 99.97% از ذرات به اندازه 0.3 میکرون را تضمین می کند. به همین منظور استفاده از این دستگاه ها به منظور سلامتی افراد و کارکنان در صنایع توصیه می شود.

دستگاه های وکیوم تر و خشک ( آب و خاک )

این دستگاه ها قابلیت جمع آوری مایعات را نیز دارد. کاربرد این وسایل بسیار بالا بوده و بسیاری از صنایع که نیاز مبرم به جمع آوری مایعات علاوه بر گرد و غبار (خشک) را دارند، از این وکیوم ها استفاده می کنند.. در این دستگاه ها مواد جمع آوری شده هرگز از قطعات الکترونیکی و موتور دستگاه عبور نمی کند و بدین ترتیب آسیبی به این قطعات نمی رساند. این نوع از جاروبرقی صنعتی برای کلیه اماکن گوناگون مانند: کارخانه ها، کارگاه های کوچک و بزرگ، صنایع خودروسازی، کارواش ها، و بسیاری از محیط هایی که به نظافت مکانیزاسیون احتایج دارند استفاده می شود.

دستگاه های وکیوم با تکنولوژی ATEX

این مکنده صنعتی یا وکیم های پر قدرت مطابق با دستورات ATEX که مربوط به استانداردهای حفاظت در برابر خطرات در برابر انفجار در مجیط های حساس است، ساخته شده اند. این بدین معنی است که ناحیه هایی مانند کارخانه های تولید، موسسات گوناگون، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی  و ... که در آن ها ترکیبی از گرد و غبار و هوا یا بخار باعث ایجاد اشتعال و انفجار شود بایستی از این نوع دستگاه های مکنده که مطابق استفاده نمایند. تکنولوژی ATEX کاملاً مشخص است یعنی تقسیم ناحیه های گوناگون به درجان مختلف ( Zone های گوناگون ) .


کاربرد مکنده در محیط های گوناگون صنعتی

آشکار است که دستگاه های مکنده یا جارو برقی صنعتی خارجی یکی از وسایل بسیار مهمی است که در نظافت مکانیزه در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. تکنولوژی در این دستگاه ها همواره در حال تغییر و تحول است. دستگاه های وکیوم KARCHER آلمان دارای تکنولوژی ای به نام تمیز کننده خودکار می باشد که کارایی و بهره وری آن بسیار بالا است.

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر