صفحه اصلی>مقالات>تاریخچه ماشین آلات نظافتی اسکرابر
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
تاریخچه ماشین آلات نظافتی اسکرابر (تعداد بازدید : 1717)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

تاریخچه ماشین آلات نظافتی اسکرابر

اولین دستگاه شستشوی کف یا اسکرابر در اواسط قرن بیستم به عنوان یک روش موثر تر یا کارآمد تر به منظور شستشوی ناحیه های بزرگ معرفی و ابداع شد. این تکنولوژی به معنای این بود که بدون نیاز به روش سنتی شستشوی کف، صرفه جویی در زمان و نیرون کار، افزایش کیقیت و دقت نظافت به راحتی امکانپذیر باشد.

با توجه به زمان سریع خشک شدن سریع توسط این دستگاه های مکانیزه، زمین شوی صنعتی این اطمینان به افراد آن مجموعه می دهد که بلافاصله بعد از نظافت توسط این دستگاه ها، به راحتی می توان در آن مناطق راه رفت و باعث ماند جای کفش نمی شود. دستگاه های کف شور باعث بهره وری و حتی ایجاد روحیه مناسب در کارکنان می شود. ماشین ها کف شور در طول سالیان متمادی دچار دگرگونی هایی اسایی شده و پیشرفت های چشمگیری داشته اند و این این پیشرفت در آینده ادامه خواهد داشت.

تاریخچه ماشین آلات نظافتی اسکرابر

سرعت چرخش سریع تر برس های دستگاه های اسکرابر

ماشین آلات یا اسکرابر صنعتی اولیه سنگین و بسیار کند بودند، اما در اواخر سال 1950 اولین دستگاه های با سرعت بالا و متغیر نیز معرفی شدند. در این زمان دستگاه ها می توانستند دارای سرعت چرخش برس 175 - 350 دور در دقیه (rpm) باشند. میزان اثر بخشی استفاده از دستگاه های زمین شور در سال 1970 و نوآوری ایجاد شده در آن ها توسط سازندگان، بسیار چشمگیر بود. در سال 1970، میزان چرخش یا دور برس در دقیقه از 750 به 1000 قابل تغغیر بود.

برس ها و پد های بهبود یافته دستگاه های اسکرابر

این ماشین آلات با قایلیت سرعت بالاتر باعث شد برس های دستگاه زمین شوی به سرعت فرسوده شوند. در نتیجه برس های مستحکم به همراه پدهای نظافتی با الیاف مصنوعی  به وجود آمدند. این پیشرفت ها و تغییرات، یک ماشین نظافتی همه کاره ایجاد کرده بود که می توانست به منظور کاربردهای خاص و گوناگون نظافت کف را انجام دهد.

دستگاه های اولیه از برس هایی با الیاف گیاهی یا مفتول های استیل استفاده می کردند. مفتول های استیل به اصطلاح بسیار خشن هستند. در حالی که برس هایی از جنس الیاف طبیعی امروزه برای عملیات پولیش زدن یا صیقل دادن سبک یا در سطوح ظریف استفاده می شوند.

با به وجود آمدن انواع برسو پد برای ماشین آلات نظافتی کف شور، این نوآوری تا حد زیادی کارایی این ماشین های نظافتی را افزایش داد.

کاربر پسند بودن دستگاه های زمین شوی

در سال 1980 کنترل سرعت الکترونیکی به دستگاه های کف شو اضافه شد. به علاوه ویژگی ارگونومیک نیز در سال 1990 مانند بلند کردن یا بالا بردن عناصر الکترونیکی برس ها و کنترل یکپارچگی برای کمک به کاهش خستگی اپراتور دستگاه و افزایش آسایش و ایمنی آنان معرفی شد.

دستگاه های اسکرابر سرنشین دار برای اولین بار در سال 1990 به منظور افزایش بهره وری و کارایی در نظافت سطوح کف معرفی شدند.

دوستدار با محیط زیست

اگرچه ماشین آلات نظافتی اولیه از آب و ماده شوینده بسیار کمتری نسبت به روش سنتی و دستی استفاده می کردند. اما حفاظت و صرفه جویی در آب چیزی نبود که در ماشین های نظافتی اولیه شستشوی کف طراحی شده بود و سیستم های بازیابی این دستگاه ها بسیار ابتدایی و ناکار آمد بود.

در سال 2000، دستگاه های اسکرابر با استفاده از آب و مواد شیمایی کمتر به اصطلاح سبزتر (سازگار با محیط زیست) شدند. در این زمان تکنولوژی کاهش صدای دستگاه ها معرفی شدند. پیش از این دستگاه ها جریان آب را از دستگاه زمانی که دستگاه خاموش بود رها می کردند. ماشین آلات شستشوی کف در سال 2000 شامل تکنولوژی کنترل جریان آب در زمان عملکرد دستگاه در حین کار شدند.

امروز و فردا

پیشرفت های امروزی حتی فراتر از پایداری و استحکام تجهیزات می باشد. مانند افزایش قدرت در نظافت انواع سطوح گوناگون و افزایش قدرت موتورهای مکنده دستگاه ها. دستگاه هایی با قطعات کمتر به مالکین دستگاه های کف شور به منظور کمک به کاهش هزینه کمک می کند. نوآوری دیگری که ممکن است در دستگاه های شستشوی کف باشد عبارتند از: ردیابی و تشحیص محل نظافت، استفاده از اطلاعات کارایی، کاهش اندازه در مدل های اسکرابر دستی، بهبود قدرت مانور در دستگاه ها به عنوان مثال حرکت کردن راحت بین قفسه های یک فروشگاه بزرگ، کارایی و ... . دستگاه های اسکرابر در اماکن جمع و جور و محددو می توانند کارایی بسیار فوق العاده ای داشته باشند.

عملکرد و پیشرفت های تکنولوژیکی دستگاه های زمین شوی برای نظافت مکانیزاسسیون سطوح کف انواع مراکزهای صنعتی مانند کارخانه ها، بیمارستان ها، هتل ها، صنایع داروسازی، صنایع مس، مجتمع های تجاری، سالن های بزرگ اداری، فروشگاه ها و بسیاری از اماکن دیگر، برای ما بسیار مهم است. دستگاه های کف شور در دو نوع زمین شوی برقی و شارژی می باشند.

شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز این افتخار را دارد تا با ارائه مشاوره مسئولانه و دلسوزانه، مشتریان محترم را راهنمایی نماید تا بتوانند بهترین دستگاه شستشوی کف را به منظور نظافت محیط موردنظر انتحاب نمایند.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر