صفحه اصلی>مقالات>جارو برقی ضد انفجار
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
جارو برقی ضد انفجار (تعداد بازدید : 1671)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

جارو برقی ضد انفجار

جارو برقی ضد انفجار نیز دارای گواهی و تاییدیه ATEX بوده و به عنوان بخشی از برنامه منظم نظافت برای کنترل گرد و خاک های قابل احتراق یا آتش زا در صنایع مهم و به عنوان یک جاروبرقی صنعتی در محیط های خطرناک استفاده می شود.

اگر شما در محیطی با گرد و غبار قابل احتراق، مواد قابل اشتعال یا موادی که دارای خاصیت الکتریسیته ساکن بوده کار می کنید، به شدت توصیه می شود که از جارو برقی ضد انفجار استفاده نمایید. بدون موتوری برای ایجاد قوس الکتریکی و بدون بخش های سیار یا قابل حرکتی برای ایجاد جرقه و اصطکاک، جارو برقی ضد انفجار و ضد الکتریسیته یک راه حل امن، ثابت شده و کاربردی به منظور استفاده در محیط های خطرناک می باشد که این دستگاه ها همچنین دارای تکنولوژی پیشرفته فیلتراسیون می باشند. بدنه این دستگاه های طوری ساخته شده اند که حرارت را به خود نگرفته و داغ نمی شوند.

جارو برقی ضد انفجار

بوسیله قابلیت ایمنی و حفاظت در برابر خطر دستگاه های جارو برقی ضد انفجار، صنایع گوناگون به راحتی می توانند فرآیند نظافت آلودگی ها را انجام بدهند. استفاده از این دستگاه ها بسیار مقرون به صرفه از نظر زمان و هزینه می باشند.

اگر شما به لازم بودن و استفاده از تجهیزات مکنده های ضد گرد و غبار با قابلیت احتراق و الکتریسیته در کارخانه یا تاسیسات خود مطمئن نیستید، حتماً با کارشناسان مرتبط مشورت نمایید تا راهنمایی های لازم را در این جهت انجام بدهند و تجزیه و تحلیل های لازم و ضروری را انجام داده و به شما اطلاعات لازم را بدهند.

توضیحات استاندارد جارو برقی ضد انفجار (یک نوع جارو برقی صنعتی)

در حالی که استاندارد یا گواهینامه خاص و شناخته شده ای در ایالات متحده برای استفاده از مکنده صنعتی pneumatic به منظور استفاده در محیط های خطرناک وجود نداشت، اتحادیه اروپا استاندارد خاصی به نام استاندارد ATEX مشخص و تعیین کرد که به معنی استاندارد انواع تجهیزات گوناگون برای استفاده در مکان هایی که قابلیت انفجار دارند، می باشد.

دستگاه های وکیوم ضد انفجار دارای گواهینامه ATEX برای استفاده در مکان هایی با قابلیت احتراق و اشتعال می باشد و برای استفاده در صنایع گوناگون دارای تقسیم بندی های گوناگون ناحیه ها ( Zone ها ) می باشد. zone های 0، 1 و 2 (گازی) و zone های 20، 21 و 22 پودری می باشند.

دستگاه های جارو برقی ضد انفجار ذاتاً امن، بدون قطعات متحرک که خطری ایجاد کنند، کاملآً مبتنی بر این هستند که جرقه نمی زنند و حرارت و گرمای خطرناکی تولید نمی کنند.

کارخانه ها، موسسات، صنایع گوناگون، مکان هایی که در حفاظ دو برابری مواد ایستا منتشر شونده و اتصالات رسانا باشند و ... از اماکنی هستند که از این دستگاه ها استفاده می کنند.

ایمنی

جارو برقی ضد انفجار می تواند شامل ویژگی های ایمنی زیر باشد:

  1. محتوی بخش های بدون حرکت مانند موتور، که احتمال جرقه زدن حاصل از اصطکاک مکانیکی یا تماس با آن ها را از بین می برد.
  2. از بین بردن احتمال جرقه از قوس موتور، سوئیچ ها و ...
  3. موتور های این گونه دستگاه ها معمولاً به صورت دائم کار بوده که قابلیت استفاده کامل در طول روز را دارند.
  4. به طور کامل پیکربندی دستگاه ها به گونه ای است که استفاده از آن ها را در محیط های قابل اشتعال ممکن می سازد. مخصوصاً بدنه آن ها که حرارت و گرما تولید نمی کنند.

ایمنی ذاتی یک تکنیک حفاظت از تجهیزاتی که در محیط هایی دارای قابلیت انفجار هستند، می باشند. خطرات گرما و اصطکاک افرادی که در محل های خطرناکی هستند و می خواهند کار نظافت مکانیزاسیون را انجام دهند بایستی از بین برود. از این رو جارو برقی ضد انفجار با قابلیت های بسیار و دارای بدنه های مستحکم و بسیار مخصوص و موتور های ویژه، خطرات احتمالی بسیار کاهش می دهند. جارو برقی ضد انفجار از نظر نوع کارکرد، قدرت موتور، کلاس و مساحت فیلتر، توان مکش، حجم مخازن زباله، توان موتور و ... به کلاس های گوناگونی تقسیم بندی می شوند.

جارو برقی ضد انفجار که ضد الکتریسیته ساکن هم می باشد دارای سیم اتصال به زمین می باشند.  این مهم ات که اپراتور از سیستم اتصال به زمین اطلاعات داشته باشد. بازرسی ها قبل از هر استفاده برای اطمینان از یکپارچگی همه سیم های اتصال به زمین و نقاط پایه پیشنهاد می شوند و بایستی انجام بشوند. بایستی تدابیر حفاظتی اتصال به زمین مورد بررسی کامل قرار بگیرد تا الکتریسیته ساکن از بین می رود.

کاربردها و ویژگی های دیگر دستگاه های جارو برقی ضد انفجار

جارو برقی ضد انفجار برای طیف گسترده ای از کارها انجام می شوند. حفاظت از محیط کاری و محافظت از جان کارکنان محیط ها از اصول مهم و اساسی می باشند. بنابراین دستگاه های جارو برقی ضد انفجار با قابلیت ضد احتراق بودن و ضد الکتریسیته ساکن می توانند دستگاهی بسیار مناسب برای استفاده باشد.

برخی از کاربردهایی که از دستگاه های جارو برقی ضد انفجار دارد عبارتند از:

  • محیط های خطرناک: اگر شما در یک محیط خزرناک و با ذرات گرد و غبار قابل احتراق و اشتعال کار می کنید. ، امری ضروری و واجب است که از جارو برقی ضد انفجار استفاده نمایید.
  • از بین بردن و کاهش ذرات قابال اشتعال: بازرسی ها بایستی برای محیط مورد نظر که قابلیت اشتعال را دارد انجام شود، تا اطمینان حاصل شود تا آن محیط نیاز به یک جارو برقی ضد انفجار دارد یا خیر.
  • مایعات قابل اشتعال: بسیاری از صنایع گوناگون نیاز دارند که مایعات قابل اشتعالی که بر روی زمین ریخته شده را جمع آوری کنند تا به عنوان یک محصول جانبی برای فرآیند تولید استفاده کنند. حتی اگر تاسیسات شما تولید فرآورده های جانبی خزرناک ندارد. برای اطمینان بیشتر بهتر از دستگاه جارو برقی ضد انفجار استفاده شود.
  • تولید محصولات جانبی: بسیار از فرآیندها تولید ضایعات خطرناکی می کنند که باز هم استفاده از دستگاه های مکنده توصیه می شود.
  • موادی مستعد استاتیک: بسیاری از مواد، حتی چیزهایی که خطر انفجار ندارند، ممکن است باعث ایجاد تجمع خطرناک الکتریسیته می شوند. جارو برقی ضد انفجار با قابلیت ضد الکتریسیته ساکن با اتصال سیمی به زمین از تجمع آن ها جلوگیری می کند.
  • حفاظت در برابر ناشناخته ها: شما ممکن است نتوانید پیش بینی کنید که استفاده از جارو برقی ضد انفجار برای محیط شما مناسب است یا خیر. اگر شما مطمئن نیستید بایستی با کارشناسان مشورت نمایید.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر