صفحه اصلی>مقالات>دستگاه اسکرابر
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
دستگاه اسکرابر (تعداد بازدید : 4561)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی به وسیله ای اطلاق می شود که به منظور نظافت صنعتی کف یا زمین در محیط های صنعتی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه اسکرابر از 4 قسمت ( بخش ) تشکیل شده است که عبارتست از:

  1. پاشنده آب
  2. برسی که مکش را انجام می دهد.
  3. دارای مخزنی به اسم آب تمیز
  4. دارای مخزنی به اسم آب کثیف

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی کار نظافت را در بسیاری از اماکن گوناگون صنعتی مانند کارخانه ها ، فرودگاه ، فروشگاه ها و ... که امری بسیار مهم در این مکان ها می باشد را مکانیزه می کند. دستگاه اسکرابر صنعتی از جمله وسیله هایی می باشند که کار مکانیزه کردن فرآیند شستشوی زمین را با دقت و سرعت بالا انجام می دهد. این دستگاه های زمین شوی به دسته ها یا بخش های مختلفی تقسیم بندی می شوند. این تقسیم بندی از نظر کاربری به دو دسته یا بخش، دستگاه اسکرابر دستی و دستگاه اسکرابر سرنشین دار تقسیم بندی می شود. از نظر حجم مخزن های آب تمیز و آب کثیف دستگاه اسکرابر دارای کلاس بندی های 12 ، 20 ، 25 ، 40 ، 50 ، 70 ، 100 ، 110 و 130 لیتری است. همچنین از نظر قطر برس اسکرابر دارای اندازه های گوناگونی است. دستگاه های زمین شوی می تواند از لحاظ جنس پرز های برس نیز بخش بندی شود. برس های با جنس پرز های زبر برای اماکن صنعتی که دارای کف سیمانی می باشند، مناسب است به این دلیل که در بعضی از این محیط ها چسبندگی آلودگی به سطح کف زمین، آن قدر زیاد بوده و برای نظافت کف آن محیط نیاز به برس های سیمی است. مواد شوینده دارای انواع گوناگونی با توجه به سطوح کف بوده با زمین می باشد. مواد شوینده سنگ که داخل این مواد، مواد براق کننده نیز وجود دارد . مواد شوینده سرامیک. مواد شوینده کف و سطوح که می تواند برای اپوکسی و سیمان استفاده شود.

نحوه کار دستگاه اسکرابر بدین صورت است که در حین حرکت یا چرخش برس دستگاه، اسکرابر آب و مواد شوینده را بر روی سطوح کف پاشش کرده و در انتهای اسکرابر به وسیله مکنده هایی که در پایین طی مکنده قرار گرفته اند عمل جمع آوری یا مکندگی آب کثیف به خوبی انجام شده به طوری هیچ لکه ای بر روی زمین باقی نمانده و زمین خشک است. استفاده از دستگاه اسکرابر سرعت نظافت را در محیط های صنعتی بسیار بالا برده و همچنین دقت نظافت در این دستگاه بسیار بالا است. اسکرابر برای سطوح گوناگون کف از جمله: سنگ، اپوکسي، سيمان و سراميک بسیار مناسب بوده و می تواند این سطوح را بسیار عالی نظافت و شستشو نماید. دستگاه اسکرابر در شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز از دو کمپانی معروف و معظم CB Ametek آمریکا - هنگ کنگ و Karcher آلمان بوده و این دستگاه اسکرابر کارچر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار عالی می باشند.
دستگاه اسکرابر

آیا دستگاه اسکرابر صنعتی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است؟

بسیاری از شرکت، سازمان ها و ادارات گوناگون تفکرشان به این صورت است که آیا خرید دستگاه اسکرابر با توجه به قیمت اسکرابر می تواند به نفع سارمان ها باشد و یا به تعبیری ساده دستگاه اسکرابر می تواند از لحاظ هزینه اقتصادی به صرفه باشد؟ در ادامه توضیحاتی ارائه می شود و پاسخ این سوالات داده خواهد شد.
بسیاری از مدیران سازمان ها و شرکت ها این طور فکر می کنند که استفاده از روش های سنتی برای نظافت بسیار به صرفه تر می باشد. مدیران این سازمان ها یا شرکت ها این طور فکر می کنند که روش سنتی ارزان قیمت می باشد. البته فقط از لحاظ قیمتی نبایستی مقایسه بین روش سنتی و روش جدید انجام شود.
از لحاظ قیمتی می توان این مطلب را بیان کرد که قیمت دستگاه اسکرابر در مقایسه با روش سنتی و همچنین بسیاری از کالاهای غیر سرمایه ای بالاتر می باشد. اما باید به این نکته توجه جدی داشت که که مقایسه دستگاه های زمین شوی با کالاهای مصرفی کار بسیار اشتباهی است. دستگاه اسکرابر یک کالای سرمایه ای برای سازمان ها می باشد و مدیران بایستی به این نکته توجه داشته باشند که کیفیت نظافت به وسیله دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی صنعتی با کیفیت نظافت به وسیله تی شوی صنعتی قابل قیاس نیست. در روش سنتی آلودگی ها پخش می شوند و طوری به نظر می رسد که گویی آن بخش از سازمان نظافت شده است ولی اسکرابر می تواند آلودگی ها را به وسیله مکنده هایش به مخزن آب کثیف خود منتقل کند. دستگاه اسکرابر یا زمین شوی می تواند بر اساس نوع اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار خود دارای راندمان کاری متفاوت باشد. برای مثال اسکرابری دارای راندمان کاری 1850 متر مربع در هر ساعت می باشد حال اگر نظافت به وسیله روش سنتی انجام شود نیاز به حداقل 2 نفر گارگر برای نظافت مجموعه می باشد که هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست هم از لحاظ زمان. ولی اگر بخواهیم به روش مکانیزه این نظافت را انجام دهیم هم دقت نظافت بالا رفته و هم سرعت نظافت پیشرفت می کند و هم از لحاظ هزینه بسیار با صرفه است.
پس با توجه به نکات بالا می توان این نتیجه را گرفت که استفاده دستگاه اسکرابر وسیله ای ضروری برای نظافت مکانیزه سازمان، ادارات و ... می باشد و استفاده از وسیله منطقی و صرف اقتصادی دارد.

ویژگی های دستگاه اسکرابر دستی

دستگاه اسکرابر دستی دارای بخشی به نام هدایتگر برقی می باشد که قادر است موتور برس، موتور مکنده و جریان آب ورودی به به برس دستگاه را نظارت و Control می نماید. تکنولوژی یا سیستمی که باعث اتقال دادن قدرت از موتور دستگاه به برس می شود به 2 روش صورت می پذیرد.

  1. انتقال از طریق گیربکس
  2. انتقال از طریق تسمه

دستگاه اسکرابر در مدل دستی می تواند دارای مخازن آب تمیز و آب کثیف از 10 لی 75 لیتر می باشد و معمولاً برس های این دستگاه ها به صورت تک برسه است. البته در مدلی از دستگاه به نام مدل AM75 کمپانی CB AMETEK دارای دو برس برای نظافت می باشد که کیفیت کار نظافت را بسیار بالا می برد.

فروش دستگاه اسکرابر شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز با کارشناسی دقیق توسط افراد شرکت انجام می پذیرد. کارشناسان شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز در صورت نیاز یا درخواست مشتری می توانند به محل مورد نظر بیایند و با بررسی دقیق محل نظافت، مشاوره بسیار خوبی در انتخاب دستگاه مورد نظر به مشتریان بدهند. در فروش دستگاه اسکرابر بایستی به نکاتی از قبیل نوع جنس کف، میزان و نوع آلودگی، تعداد دفعات نظافت در روز و هفته، میزان جابجابی دستگاه بین طبقات و ... مورد توجه قرار بگیرد. به طور معمول یا کلی برای مساحت هایی که از 5000 متر مربع کمتر باشند از کف شور های دستی و برای بالای 5000 متر مربع مساحت از دستگاه اسکرابر های با راننده یا سرنشین دار استفاده می شود. یکی از نکات بسیار مهمی که در انتخاب دستگاه اسکرابر مخصوصاً برای کارخانه های صنعتی بایستی در نظر گرفت به نوع آلودگی موجود بر روی کف کارخانه و جنس پوشش کف بسیار توجه داشت تا بتوان بهترین و مناسب ترین دستگاه را مخصوص این اماکن صنعتی انتخاب نمود.

در ادامه مقاله به دو نمونه از مدل های دستگاه اسکرابر CB Ametek اشاره می شود و توضیحاتی راجع به این دستگاه ها به صورت کامل ارائه می شود تا بتوانید آشنایی بیشتری با دستگاه ها داشته باشد:

دستگاه اسکرابر AM40

دستگاه اسکرابر AM40 ساخت کمپانی CB Ametek آمریکا و هنگ کنگ بوده و دارای قطر برس و حجم مخازن متوسط می باشد. اسکرابر AM40 در سه مدل ( کابلی - باطری دار - دوال پاور ) تولید و طراحی می شود. دستگاه اسکرابر AM40 در مکان هایی از جمله: رستوران ها، سالن های اداری، سان های ورزشی، بیمارستان ها، درمانگاه ها، فروشگاه های زنجیره ای و ... استفاده می شود. موتور زمین شوی AM40 ساخت کمپانی معظم و شهیر Ametek آمریکا بوده که شرکتی عظیم در زمینه تولید موتورهای دستگاه های اسکرابر می باشد. موتور دستگاه AM40 به صورت دو پروانه بوده که مکش بسیار خوبی را برای جمع آوری آب کثیف موجود بر روی کف زمین فراهم می کند. راندمان کاری دستگاه 1850 متر مربع در ساعت می باشد. دستگاه اسکرابر AM40 در اماکن صنعتی ای که بسیار تنگ بوده و آمد و شد زیاد باشد دارای قدرت مانور بسیار بالایی می باشد. به منظور نظافت بسیار راحت تر محیط های گوناگون صنعتی، دستگاه زمین شوی AM40 دارای دستگیره ای بوده که تا یا خم ( دارای توانایی تنظیم کردن ارتفاع )  می شود و کاربر به راحتی می تواند با وسیله کار کند و کف یا زمین را به نحو بسیار عالی شستشو یا نظافت کند. قطر برس یا عرض شستشوی دستگاه AM40 نیز 415 میلیمتر یا 41.5 سانتی متر بوده که راندمان کاری دستگاه را در نظافت کف زمین بسیار بالا می برد. برای حفاظت از موتو و دیسک برس دستگاه زمین شوی AM40 دارای یک محافظ یا پوشش تمام استیل بر روی برس و دیسک برس می باشد. دستگاه اسکرابر AM40 طوری طراحی شده است که امکان دسترسی راحت تر به کلیه ی قسمت های دستگاه اسکرابر برای انجام مواردی مانند تعمیرات وجود داشته باشد. نوع دستگاه به صورت دستی بوده و عرض خشک کنی دستگاه 76 سانتی متر یا 760 میلیمتر می باشد. حجم مخازن آب تمیز و آب کثیف در هر دو نوع کابلی و باطری دار دستگاه به ترتیب 31 و 25 لیتری بوده و وزن دستگاه اسکرابر در مدل کابلی 70 و در مدل باطری دار 138 کیلوگرم است. اسکرابر کابلی یا زمین شوی برقی AM40 دارای ولتاژ 220 ولت و اسکرابر باطری دار AM40 دارای دو عدد باطری 12 ول با طول عمر بالا می باشد.

اسکرابر

دستگاه اسکرابر AM40 New

دستگاه اسکرابر AM40 New ساخت کمپانی سی بی آمتک ( آمریکا - هنگ کنگ ) بوده و از مدل های کوچک کمپانی یا شرکت CB Ametek بوده و به خاطر داشتن دستگیره ای تا شونده برای فضاهای کوچک و متوسط بسیار مناسب می باشد. از جمله مکان هایی که از این دستگاه اسکرابر استفاده می شود عبارتست از: بیمارستان ها، درمانگاه ها، فروشگاه های کوچک، هتل ها و ... . موتور اسکرابر AM40 New کمپانی CB Ametek ساخت شرکت آمتک آمریکا و نوع موتور دستگاه سه پروانه است که مکش بسیار عالی ای را فراهم می کند بدین معنا که قدرت مکندگی دستگاه بسیار بالا است و زمین را به خوبی نظافت می کند. یکی از ویژگی های بازر این دستگاه اسکرابر جدا شدن مخزن آب کثیف دستگاه بوده که می توان به راحتی مخزن دستگاه را شستشو کرد. کف شوی AM40 New دارای شیر برقی ای بوده که کنترل آب و مواد شوینده را به هنگام قطع حرکت برس به سمت برس دستگاه و موتورش قطع می کند. به منظور دور زدن راحت تر دستگاه و نظافت گوشه ها، دستگیره این دستگاه اسکرابر در زاویه های 90 و 180 درجه قابل تنظیم و تغییر می باشد. جنس مخزن آب کثیف وسیله دو جداره بوده و از پلی اتیلن ضد ضربه می باشد. دستگاه اسکرابر AM40 New دارای کنترل پنل بسیار ساده و ضد نم و رطوبت است. در زمان چرخش دستگاه برای کاهش صدای موتور برس، دستگاه اسکرابر دارای تکنولوژی بسیار خوب موتور گیر بکسی می باشد. از جمله سطوحی که از این وسیله استفاده می شود عبارتست از : سطوح سنگ، سطوح سرامیک، سطون مسطح، سطوح اپوکسی و سطوح پارکت. دستگاه اسکرابر AM40 New در سه نوع کابلی، باطری دار و ذو صورت نیاز مشتری به صورت Dual Power ( هم به صورت کابلی و هم به صورت باطری دار ) ارائه می شود. وسیله از نوع دستی بوده و عرض شستشوی دستگاه در مدل کابلی و باطری دار 460 میلیمتر یا 46 سانتی متر است. عرض خشک کنی زمین شوی AM40 New 560 میلیمتر بوده و راندمان کاری وسیله 1850 متر مربع در ساعت است. حجم مخزن آب تمیز دستگاه اسکرابر AM40 New 30 لیتر و حجم مخزن کثیف آن 25 لیتری می باشد. وزن دستگاه اسکرابر در مدل کابلی 39 کیلوگرم و در مدل باطری دار 98 کیلوگرم است. ولتاژ در مدل برقی یا کابلی 220 ولت و در مدل باطری دار 2 باطری 12 ولت است. همچنین ابعاد وسیله نیز 875×520×900 است.

دستگاه زمین شوی

تمامی محصولات ارائه شده در شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز دارای گارانتی 1 ساله و خدمات پس از فروش 15 ساله می باشد و این شرکت دارای بخش فنی - مهندسی مجهز و مجزایی برای ارائه خدمات پس از فروش می باشد.

دستگاه اسکرابر AM55 دستگاه اسکرابر AM40 New دستگاه اسکرابر AM75

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر