صفحه اصلی>مقالات>دستگاه کارواش صنعتی قدرتمند، کارآمد و صرفه جویی بهینه در مصرف آب و انرژی
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
دستگاه کارواش صنعتی قدرتمند، کارآمد و صرفه جویی بهینه در مصرف آب و انرژی (تعداد بازدید : 1058)
نویسنده :  دستگاه کارواش

دستگاه کارواش صنعتی قدرتمند، کارآمد و صرفه جویی بهینه در مصرف آب و انرژی

فهم و درک عمومی از دستگاه های کارواش صنعتی این است که این تجهیزات نظافتی، در مصرف انرژی و آب صرفه جویی می کنند. این مسئله نیز نیاز به بررسی دقیق تر است. مبحث آب، یک نکته اساسی و کلیدی در هر جامعه ای می باشد که بایستی به آن توجه ویژه ای شود. از طرف دیگر هم مشکلات مختلفی مربوط به نظافت در صنایع و بخش های گوناگون وجود دارد.
ماهیت دستگاه های شستشوی فشار قوی آب برای شستشوی انواع سطوح چیست و چه پیشنهادهایی در این زمینه ارائه می شود؟
دستگاه های واترجت که نام دیگر آن دستگاه های کارواش صنعتی می باشد، امروزه در تمام صنایع و محیط های گوناگون به صورت گسترده، استفاده می شوند. این دستگاه ها در انواع برقی، برقی - دیزلی و بنزینی و گازوئیلی بوده و از لحاظ جابجایی در دو نوع ثابت و سیار ( قابل حمل یا سیار ) می باشند. دستگاه های کارواش برای مصارف گوناگونی از جمله نظافت جاده ها و خیابان ها، شسشتوی نماها، شستشوی انواع سطوح، نظافت تجهیزات و ماشین آلات و ... مورد استفاده قرار می گیرند. اگر بخواهیم مثالی درباره استفاده از دستگاه های واتر جت در صنایع ارائه کنیم، می توان به صنعت کشاورزی اشاره نمود. در صنعت کشاورزی از دستگاه های کارواش به منظور شستشوی تجهیزات، ماشین آلات کشاورزی و اصطبل ها استفاده می شود. همچنین در صنعت خودروسازی، به منظور شستشوی قطعات، بدنه و بخش های دیگر از این گونه از تجهیزات استفاده می شود.
از دستگاه های شستشوی فشار قوی آب در مکان هایی که بهداشت حرف اول را می زند نیز استفاده می شوند. از جمله می توان به صنایع نفت و پتروشیمی، داروسازی و پزشکی، صنایع غذایی و بسیاری صنایع دیگر نیز در این زمینه اشاره نمود.
عملاً می توان گفت تجهیزات واترجت صنعتی قابلیت انعطاف بسیار بالایی در محیط های گوناگون و مختلف صنعتی دارند. از ویژگی های بارز دستگاه های کارواش علاوه بر انعطاف پذیری فوق العاده بالا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کلیه آلودگی ها با استفاده از فشار عملیاتی بالا، درجه حرارت بالا ( در کارواش های آب گرم )، میزان خروجی آب یا دبی و استفاده از مواد شوینده به راحتی شسته می شوند.
  • در ناحیه هایی که دسترسی به آن ها مشکل است، در صورت نیاز از تجهیزات و لوازم خاصی که به دستگاه متصل شده، استقاده می شود.
  • عدم پخش شدن آلودگی ها در محیط
  • سازگار با محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی و عدم استفاده از مواد شیمایی مضر و خطرناک

کارواش ها در دو نوع آب گرم و آب سرد طراحی و ارائه می شوند. بسیاری از آلودگی ها به راحتی توسط دستگاه های آب سرد شسته می شوند، چون این محصولات قادرند تا ورودی 60 درجه سانتی گراد، آب را دریافت نمایند. در صورتی از محصولات آب گرم استفاده می شود که نیاز است آلودگی ها و لکه های سخت و چسبنده مانند روغن، چربی یا گریس، لکه های نفتی، لکه های سخت و ... پاک شود.
با ویژگی های بسیار خوب دستگاه های کارواش صنعتی که در بالا ذکر شد، هنوز هم بسیاری سوالات در مورد میزان مصرف آب این دستگاه ها و جلوگیری و عدم آسیب رساندن به سطوح گوناگون وجود دارد.

استفاده از دستگاه های شستشوی فشار قوی آب باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و آب می شوند. در مورد سطوحی که قرار است نظافت شوند می بایست کارشناسی دقیق و درستی انجام گرفته تا دستگاه مناسبی را بتوان انتخاب نمود. زیزا عدم انتخاب کارواش مناسب، باعث آسیب رسیدن به سطح موردنظر می شود.
طراحی ساختاری نازل های کارواش، تاثیر بسیار زبادی در از بین بردن آلودگی ها و به طور کلی نظافت صنعتی محیط دارند. حتی تغییرات جزئی در ساختار نازل، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به منظور فرآیند تمیزکاری بهتر، بایستی نازل در فاصله مناسب از سطح موردنظر قرار گرفته باشد و عملیات پاشش بر روی سطح انجام بگیرد.
علاوه بر ساختار و شکل نازل، فشار و و ظرفیت خروجی پمپ نیز تأثیرگذار هستند. فشار و ظرفیت عوامل موثری در شستشو دارند. میزان مصرف آب که به وسیله ی شلنگ های معمولی استفاده در مقایسه با دستگاه های واترجت، قابل قیاس نیست. یعنی دستگاه های کارواش آب کمتری به مراتب مصرف کرده که این مورد باعث افزایش کارایی و بهره وری می شود.

تاریخ: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر