صفحه اصلی>مقالات>راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی (تعداد بازدید : 2160)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی

شناخت ویژگی های جاروبرقی صنعتی

درک گستره زیادی از ویژگی های گوناگون یک جارو برقی صنعتی از چالش های اصلی انتخاب یک مکنده جدید می باشد. اولین و مهم ترین چیزی که مصرف کنندگان از جاروبرقی صنعتی انتظار دارند، قدرت تمیز کنندگی می باشد. بیش ترین چیزی که مشتریان قدرت تمیز کنندگی یک جاروبرقی صنعتی را می سنجند توان یا میزان مکش دستگاه می باشد.
قدرت یا توانایی تمیز کنندگی یک مکنده صنعتی تنها مربوط به توان جاروبرقی یا میزان مکش مکنده نمی باشد. گرچه این ویژگی ها عناصر مهمی برای عملکرد جاروبرقی صنعتی می باشند. با کمی اطلاعات و آموزش می توانید بفهمید که کدام ویژگی می تواند برای شما مهم و مفید باشد. متأسفانه تنها یک شاخص برای سنجیدن توانایی نظافتی یک جاروبرقی صنعتی وجود ندارد. به هر حال تعدادی ویژگی اصلی وجود دارد که وقتی درست فهمیده شوند به مشتریان اجازه می دهد که یک تصمیم تخصصی درباره اینکه کدام جاروبرقی دارای بهترین توانایی نظافتی می باشد را بگیرند.
راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی
این ویژگی های اصلی مکنده صنعتی شامل Watts ، Amps ، Volts ، Water Lift ، horsepower ، Air Watts و Airflow . البته تعداری از ویژگی های دیگر وجود دارد که بر قدرت نظافتی اثر می گذارد که ما در ادامه توضیح می دهیم که شامل فیلتراسیون، نازل ها، ظرفیت، کیفیت، صدا و هزینه می باشد.
برای فهمیدن بهتر این ویژگی ابتدا باید بدانیم که یک جاروبرقی اساساً چطور کار می کند. تمام جاروبرقی ها بر اساس جریان هوایی که سری نازل جارو برقی شروع می شود و درون جاروبرقی، پاکت جاروبرقی، فیلتر جاروبرقی و در نهایت اگزوز خروجی مکنده صنعتی جریان می یابد، کار می کند.
این جریان هوا توسط موتور دستگاه مکنده یا وکیوم صنعتی ایجاد می شود. موتور جاروبرقی صنعتی شامل الکتروموتوری که به یک یا چند فن ( پره ) متصل است.، می باشد. با چرخش پره ها خلا نسبی ایجاد می شود و فشار داخل جاروبرقی نسبت به محیط اطراف کاهش می یابد و به خاطر اختلاف فشار هوای اتاق و بالا بودن آن نسبت به هوای داخل جاروبرقی جریان هوا از بیرون به درون جاروبرقی صنعتی شروع می شود. به همین دلید موتور جاروبرقی قلب این دستگاه محسوب می شود و با توجه به همه این ها قدرت بالاتر موتور اختلاف فشار بیشتر و در نتیجه جریان هوا و مکش بیشتری ایجاد می کند به همین دلیل بیشتر ویژگی هایی که قدرت نظافتی یک جاروبرقی را تعیین می کند به طور مستقیم یا غیر مستقیم به موتور مربوط می شود.
اما اینجا یک مشکل وجود دارد. مشخصات قطعات یا تجهیزاتی مانند موتور لزوماً به عملکرد کل جاروبرقی صنعتی مرتبط نیست. بنابراین این مسئله تنها بخشی از ماجرا است. اجازه دهید نگاهی به مشخصات اصلی یک مکنده صنعتی بیندازیم:

Watts

قدرت ورودی یا داخلی یک دستگا مکنده صنعتی با Watts اندازه گیری می شود.اگرچه نباید این مشخصه را به حساب بهره وری موتور دانست. تعداد فن ها یا طراحی کلی جاروبرقی، توان مصرفی موتور روشی معتبر برای تعیین اندازه، ارزیابی و مقایسه قدرت موتور دستگاه مکنده صنعتی می باشد. در حالی که مقایسه ایده آل، قدرت ورودی موتور در وات محصول A، نسبت به قدرت ورودی موتور در وات محصول B است. البته بعضی از تولید کنندگان یا کارخانه ها مشخصات قدرت موتور ورودی را به شکل وات ارائه نمی دهند و به جای آن از امتیازدهی آمپر برای جاروبرقی صنعتی استفاده می کنند. این می تواند مقایسه برندهای مختلف را سخت کند. اگرچه شما می توانید واحد آمپر به وات را با استفاده از فرمول زیر تبدیل نمایید:
amps x 120 (volts) = watts
و یا بالعکس شما می توانید واحد آمپر را به وات با استفاده از فرمول زیر تبدیل نمایید:
watts/volts (always 120) = amps
برای مثال یک موتور 1400 وات از یک وکیوم صنعتی دارای 11.67 آمپر می باشد.
مقایسه رتبه بندی دستگاه ها به وسیله آمپر و کسانی که از وات استفاده می کنند برای دستگاه های وکیوم صنعتی یک مقایسه دقیقی نیست چون تولید کنندگان یا کارخانه ها از رتبه بندی وات برای دستگاه های مکنده استفاده می کنند تنها در حالی که رتبه بندی شدت جریان برق کل مصرف برق جاروبرقی صنعتی از جمله موتور گردان نظافت سر برس، لامپ و ... می باشد. این بدان معنی است که دستگاهی با مشخصات 12 آمپر کاملاً با یک دستگاه با موتور 1200 وات که به 10 آمپر تبدیل می کند، قابل قیاس است.
بنابراین بهترین وجه مقایسه دو دستگاه در وات می باشد و اگر شما مجبور هستید یک دستگاهی را با رتبه بندی وات و دیگری را با رتبه بندی آمپر مقایسه کنید بهتر است شدت جریان برق از موتور دستگاه جاروبرقی صنعتی را محاسبه نمایید.

Amps

یکی از مشخصات عمومی جاروبرقی صنعتی، آمپر آن می باشد.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر