صفحه اصلی>مقالات>شستشوی سیلوها با دستگاه های کارواش
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
شستشوی سیلوها با دستگاه های کارواش (تعداد بازدید : 1122)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

شستشوی سیلوها با دستگاه های کارواش

هنگامیکه شما به از جاده ها، بزرگره ها، اتوبان ها و از کنار شهرک های صنعتی با خودروی خود عبور می کنید. حتما سیلوها را در کنار جاده ها مشاهده کرده اید. حتماً از خود این سوال را کرده اید که چگونه این سیلوها و به وسیله ی چه دستگاه هایی نظافت می شوند. زمین های کشاورزی و بسیاری از شرکت ها و کارخانه ها از سیلوها به منظور نگه داری مواد مختلف استفاده می کنند. به منظور نظافت سیلوها از دستگاه های نظافت صنعتی استفاده می شود که قادر هستند که ورودی آب با فشار کم را به فشار بسیار بالا تبدیل نموده وکار نظافت را با کیفیت، دقت و سرعت بالا به انجام برسانند. سیلوها قادر به مواد مواد گوناگونی از جمله دانه، گندم، محصولات تولیدی، تراشه چوب و ذیگر محصولات کشاورزی و .. می باشند. حال اینکه سیلو ها در شهرک های صنعتی بزرگ و کوچک مواد شیمیایی گوناگون و بسیاری مواد و محصولات دیگر را در خود نگه داری کنند. از آنجا که ممکن است بسیاری از مواد در طول زمانی مختلف و دوره های طولانی مدت نظافت شوند، شستشو با برنام ریزی منظم و در دوره های مختلف دارای اولویت می باشد. زمانی که تخلیه مواد و طروف ضورت می گیرد، ممکن است خطر آتش سوزی و انفجار مواد وجود داشته باشد. بنابراین شما بایستی احتیاط های لازم بدین منظور انجام دهید. وقتی عمل تخلیه سیلوها انجام گرفت، به راحتی می توانید عمل شستشو و نظافت صنعتی با دستگاه های کارواش صنعتی یا واترجت را انجام دهید. عمل نظافت به خصوص در برخی فصول سال بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین ذکر این نکته ضروری است که پس از جمع آوری مواد از سیلوها، ممکن است حشرات و آفات در داخل سیلوها به خصوص سیلوهایی که دارای طبقه بندی هستند، باشد. نظافت صنعتی سیلوها باعث از بین رفتن حشرات، آفات و جانوران موذی می شود.
همچنین مواد خطرناک و سمی ای ممکن است محصولات یا کالای شما را تهدید کند. که با امر نظافت از این امر جلوگیری به عمل می آید. فرض کنید اگر سیلو نظافت نشود، آلودگی ها برروی محصول قرار گرفته و شما مجبور می شوید آن را دور بیندازید. از این رو می توان به تأثیر بالای نظافت سیلوها اشاره نمود. عمل نظافت سیلوها زمانی بایستی انجام می شود که آن ها پر هستند. نظافت صنعتی با دستگاه های کارواش می تواند موجب بهره وری بسیار بالا می شود.
یکی از دلایل نظافت سیلوها انجام عملیات تعمیرات و بازرسی آن ها است.

دستگاه-کارواش

تا ابنجای مقاله به لزوم نظافت سیلوها با دستگاه های صنعتی اشاره کردیم. در ادامه مقاله مختصراً درباره نوع دستگاه های کارواشی که بایستی به منظور نظافت سیلوها استفاده شود، اشاره می نماییم.
کارواش های صنعتی در انواع آب گرم و آب سرد موجود می باشند. توصیه می شود که برای نظافت سیلوها از نوع آب گرم این دستگاه ها استفاده نمایید. این دستگاه ها با پاشش دمای بالای آب، انواع آلودگی ها و لکه های چربی، گریس، لکه های سخت و چسبنده را از بین می برند. این دستگاه ها قابلیت پاشش مواد شوینده را دارا بوده که باعث می شوند عمل نظافت با کیفیت بسیار بالاتری صورت بگیرد. دستگاه های واترجت آب گرم به صورت برقی، برقی-دیزلی و بنزینی - گازوئیلی موجودند. در صورتی که دسترسی به برق ممکن نباشد از نوع بنزینی و گازوئیلی دستگاه های کارواش استفاده می شود.
در اینجا ذکر این نکته ضروری است که صنعت کشاورزی از مقررات FDA و قوانین بهداشتی بایستی پیروی نماید. بنابراین امر نظافت با کیفیت در صنعت کشاورزی، امری لازم و ضروری است.

تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر