صفحه اصلی>مقالات>شستشوی کف با دستگاه های بخارشوی
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
شستشوی کف با دستگاه های بخارشوی (تعداد بازدید : 1147)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

شستشوی کف با دستگاه های بخارشوی

نظافت و شستشوی کف یکی از زمانبرترین و خسته کننده ترین فرآیندها در مجتمع های تجاری و محیط های صنعتی می باشد. به خصوص که اگر برای نظافت این گونه محیط ها از روش های سنتی و قدیمی استفاده شود. مجتمع های تجاری و محیط های صنعتی دارای مساحت بزرگ و گسترده ای می باشند و بسیاری از این اماکن دارای طبقات متعددی هستند. از این رو رفت و آمد زیاد و بسیاری از عوامل باعث آلوده شدن این گونه محیط ها می شوند.
با توجه به مواردی که بیان شد، نیاز به استفاده از روش های نوین در نظافت مجتمع و محیط های صنعتی به صورت جدی احساس می شود. استفاده از روش های نوین در نظافت این گونه محیط ها با دستگاه های مخصوص و مکانیزه انجام می پذیرد. شستشو و نظافت کف مهمترین بخش در هر محیطی است. اگر کف یا زمین تمیز باشد، زیبایی و بهداشتی بودن محیط تضمین می گردد.
دستگاه های متنوعی به منظور نظافت مکانیزه کف یا زمین وجود دارد که عبارتند از: اسکرابر ( دستگاه زمین شوی ) ، دستگاه های بخارشوی صنعتی ، دستگاه های کارواش ، دستگاه های جاروبرقی صنعتی .
در این مقاله به استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی به منظور شستشو و ضد عفونی کردن کف اشاره می نماییم. دستگاه های بخارشوی صنعتی زمان، میزان تلاش و منابع مورد نیاز برای نگهداری کف را کاهش می دهند. با استفاده از دستگاه های شستشوی با بخار قادر هستید کف را ضد عفونی کرده و نظافت  را به راحتی در بخش های گوناگون محیط جابجا نمایید. انواع گوناگونی از این دستگاه ها با فشار، درجه حرارت، ابعاد و ... در بازار موجود است. پیشنهاد ما قبل از خرید، مشورت با کارشناسان خبره به منظور انتخاب دستگاه مناسب می باشد.
دستگاه بخارشوی

مزایای استفاده از دستگاه های بخارشوی به منظور نظافت کف

مزیت های فراوانی به منظور استفاده از دستگاه های بخار شوی به منظور نظافت کف یا زمین وجود دارد که نسبت به روش های سنتی قابل مقایسه نیست. در ادامه به برخی از این مزیت ها اشاره می نماییم:

  • اولین مزیت، ویژگی ضد عفونی کردن دستگاه های بخارشور است. بخارشوی ها با قابلیت پاشش بخار با درجه حرارت بسیار بالا (140 درجه سانتیگراد)، می توانند انواع لکه های سخت، چربی، گریس، باکتری، کک، میکروب،قارچ و جانوران موذی را از بین ببرند.
  • با استفاده از روش های قدیمی و سنتی مجبور هستید آب زیادی بر روی سطح کف بریزید. این حجم زیاد آب می تواند باعث آسیب رسیدن به کف شود. ولی وقتی از دستگاه های صنعتی ای مانند اسکرابر و بخارشوی استفاده نمایید، این مشکل پیش نمی آید. همچین میزان رطوبت در این دستگاه ها بسیار کم است.
  • از قابلیت های عالی دستگاه های شستشو با بخار، پاشش همزمان مواد شوینده به همراه بخار است. مواد شوینده ای که در این دستگاه ها به هیچ وجه برای سلامتی افراد محیط مضر نمی باشد و همچنین این دستگاه ها با محیط زیست سازگار می باشند. در روش های قدیمی ممکن است در بخشی از سطح کف از مواد شیمیایی استفاده نمایید. این مواد بسیار مضر بوده و به محیط زیست آسیب برساند.
  • استفاده از فیلتراسیون های پیشرفته، یکی دیگر از مزایای دستگاه های بخارشوی است. فیلترهای کاغذی و پارچه ای از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشند و ممکن است در طول زمان به موتور دستگاه بخارشوی آسیب برساند. ولی فیلترهای آبی نیز به عنوان یکی صافی قوی از صدمه رساندن به موتور دستگاه، جلوگیری کرده و همچنین از نظز هزینه بسیار مقرون به صرفه است. همچنین نوع دیگری از فیلترها، فیلتر HEPA می باشد. این فیلتر بسیار قدرتمند بوده و می تواند ذرات در حد میکرون را جمع آوری کرده و از پخش شدن ذرات در محیط جلوگیری کند.
  • مهمترین و برترین ویژگی دستگاه های بخارشوی، توانایی مکندگی آلوگی های خشک و تر می باشد. پس از عمل پاشش بخار و مواد شوینده نیز بایستی آلودگی های موجود بر روی سطح کف جمع آوری شوند. این دستگاه ها به وسیله قابلیت مکندگی خود تمامی آین آلودگی را با قدرت بالای خود جمع آوری کرده و به مخزن خود که مخصوص جمع آوری این آلودگی ها است، هدایت کند.
  • مزیت بعدی جنس بویلر این دستگاه های بخار شوی است. امروزه جنس بویلر دستگاه های شستشو با بخار ، استیل ضد زنگ و ضد انفجار می باشد. بویلر مهمترین بخش دستگاه های بخارشوی است که وظیفه تبدیل آب به بخار را به همراه المنت بر عهده دارد.
  • وجود چرخ های مناسب و روان به منظور نظافت ناحیه های مختلف، مزیت بعدی دستگاه های بخار شور می باشد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر