صفحه اصلی>مقالات>فواید استفاده از دستگاه های شستشوی زمین اتوماتیک
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
فواید استفاده از دستگاه های شستشوی زمین اتوماتیک (تعداد بازدید : 1049)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

فواید استفاده از دستگاه های شستشوی زمین ( اسکرابر ) اتوماتیک

یک دستگاه شستشوی زمین ( اسکرابر ) اتوماتیک، یک دستگاه تخصصی، مکانیزه و پیشرفته به منظور شستشوی با کیفیت و مکانیزه کف یا زمین در انواع محیط های گوناگون مانند کارخانه ها، صنایع مختلف، مجتمع های تجاری، مجتمع های مسکونی، مجتمع های اداری، دانشگاه ها، شرکت ها و ... می باشد. دستگاه های اسکرابر یا ( دستگاه مکانیزه شستشوی زمین )، قادر هستند انواع سطوح بتن، اپوکسی، سنگ، سرامیک را به صورت کاملاً مکانیزه و در کم ترین زمان ممکن، نظافت صنعتی نمایند. این دستگاه ها در نوع های دستی، سرنشین دار و کاربر ایستاده موجودند. نوع دستگاه مورد استفاده با توجه به محیطی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد، متفاوت می باشد. در نوع های دستی، اسکرابر نیز به صورت برقی و باطری دار است. در نوع برقی، دستگاه از برق شهری به منظور نظافت کف محیط بهره می برد. از دستگاه نوع برقی معمولاً برای محیط هایی که تردد کمی دارند، استفاده می شود. مانند سالن های ورزشی. در محیط های پرتردد یا با رفت و آمد بالا، به علت اینکه کابلی همراه دستگاه کشیده می شود، هم برای افراد و هم در انجام عمل نظافت مزاحمت و اشکال ایجاد می نماید. در جایی مانند فروشگاه ها و هایپر مارکت ها و مجتمع های تجاری توصیه می شود از دستگاه های زمین شوی نوع باطری دار ( شارژی ) به منظور نظافت کف محیط استفاده نمایید.
دستگاه-شستشوی-زمین-اسکرابر
دستگاه های شستشوی زمین ( اسکرابر ) نوع سرنشین دار یا با راننده فقط در انواع باطری دار طراحی و تولید می شوند. در این نوع از دستگاه ها، یک نفر اپراتور بر روی صندلی مخصوص جایگاه اپراتور بر روی دستگاه نشسته و سپس بعد از روشن نمودن دستگاه، عملیات نظافت را آغاز می نماید. از دستگاه های نوع سرنشین دار یا با راننده برای محیط هایی با مساحت های بزرگ مانند مجتمع های تجاری بزرگ، فروشگاه ها، فرودگاه ها و ... استفاده می شود. این دستگاه ها دارای قدرت مانور فوق العاده، راندمان کاری بالا، قابلیت استفاده در طبقات مختلف، قابلیت حرکت در جهت عقب در مواقع ضروری، داشتن چراغ به منظور هشدار به نفراتی که در جلوی دستگاه هستند، کنترل پنل ساده، حجم مخازن آب تمیز و آب کثیف حجیم و ... می باشند. با توجه به موارد ذکر شده در بالا می توانید در انتخاب دستگاه نظافتی موردنظر، راحت تر تصمیم بگیرید.

طرز کار دستگاه های شتسشوی زمین ( اسکرابر ) اتوماتیک

اساس کار و نظافت سطوح کف، استفاده از آب به همراه مواد شوینده و انجام عمل برس زدن و سپس در نهایت مکندگی است. قبل از روشن کردن دستگاه اسکرابر، بایستی مخزن آب تمیز دستگاه را از آب و مواد شوینده پر نمایید. بعد از آن دستگاه را روشن نموده و آب و مواد شوینده از مخزن آب تمیز به برس انتقال پیدا کرده و سپس عمل برس زدن کف به صورت دوار ( در برس های نوع دیسکی ) همراه با آب و مواد شوینده ای که بر روی زمین ریخته شده انجام می شود. بعد از انجام این کار در پشت دستگاه تیغه ای قرار دارد که می تواند تمامی آلودگی ها موجود بر روی سطح زمین را که توسط عمل برس زدن تمیز شده است، به وسیله موتور مکنده به مخزن مخصوص جمع آوری آب کثیف، انتقال دهد. یکی از فواید دستگاه های زمین شوی این است که دیگر جای پا و لغزش بر روی سطح باقی نمی ماند و این دستگاه ها قادرند سطوح کف را به صورت کاملاً خشک شده تحویل شما دهند. در انتها بایستی مخزن آب کثیف دستگاه را در مکانی مناسب تخلیه نمایید. تخلیه مخزن آب کثیف دستگاه های زمین شوی توسط شلنگ تخلیه انجام می شود. بدین وسیله از ایجاد و رشد باکتری در مخزن دستگاه جلوگیری به عمل می آورید.
یکی دیگر از فواید استفاده از دستگاه مکانیزه شستشوی کف،  صرفه جویی در زمان، هزینه و مصرف آب است. در روش های سنتی و قدیمی آب بسیار مصرف می شود و همچنین کیفیت نظافت بسیار پایین است. ولی زمانیکه از دستگاه های اسکرابر استفاده می نماییدف دیگر نگران کیفیت و مصرف آب نخواهید بود. پس لازم است مدیران همه ی بخش های گوناگون به منظور نظافت محیط خود دست به کار شده و از محصولات جدید و مکانیزه نظافت استفاده نمایند.
از مزیت های دیگر دستگاه های مکانیزه شستشوی زمین، ساز بودن با محیط زیست است. علت ساز گار بودن این دستگاه ها با محیط زیست عدم انتشار گازهای مضر و ناسازگار در محیط است.
در انتها مورد دیگری که بسیار مهم می باشد، صدای پایین این دستگاه ها در محیط است. در مکان هایی مانند بیمارستان ها و مراکز درمانی که نیاز است همیشه آرامش در محیط برقرار باشد، این مورد بسیار جلوه می نماید.

تاریخ: ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر