صفحه اصلی>مقالات>فیلترهای یک دستگاه مکنده صنعتی
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
فیلترهای یک دستگاه مکنده صنعتی (تعداد بازدید : 1540)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

فیلترهای یک دستگاه مکنده صنعتی

به عنوان شخصی که در جستجو و خرید یک دستگاه مکنده صنعتی هستید، بخشی از اطلاعاتی که افراد در مورد خرید این دستگاه ها بدست می آورند در باب تکنولوژی فیلتراسیون و سیستم مکش مطمئن این جاروبرقی صنعتی است. آنچه که بارها و بارها در مورد آن بحث می شود فیلترهای کارآمد و پیشرفته HEPA است که در بسیاری از دستگاه های مکنده امروزی یافت می شوند.

فیلتر HEPA جلوگیری کردن از پخش ذرات بسیار ریز با بهره وری بالا است. این بدان معنی است که این فیلتراسیون از بازگشت مواد و چیزهایی بسیار ریزی که دوباره می خواهند به محیط برگردند، جلوگیری و متوقف می کند.

یک فیلتر HEPA در دستگاه های وکیوم صنعتی یا دیگر تجهیزات یا دستگاه های دیگر باید قادر باشند 99.97% درصد ذرات به اندازه 0.3 میکرون را به دام بیندازند.

فیلترهای یک دستگاه مکنده صنعتی

این کارایی یا بهره وری این امکان را برای دستگاه های جارو برقی ای که فیلتر هپا دارند، فراهم می آورد که نه تنهت دارای قدرت کافی به منظور مکش قدرتمند مواد مضر، باشند بلکه آن ها را قادر می سازد تا برای محیط زیست مفید باشند.

چرا یک فیلتر HEPA در دستگاه های جارو برقی صنعتی بسیار مهم و حیاتی است؟

جلوگیری از فرار ذرات یا گرد و غبار

کسانی که از یک وکیوم فروشگاهی استاندارد و یا حتی یک وکیوم خانگی استفاده می کنند ممکن است فرض کنند که این مکنده ها می توانند تمام ذراتی که از سیستم فیلتراسیون فرار کنند، به دام بیندازند. مناسفانه، مسئله به این سادگی نیست.  دستگاه های که از مکنده هایی که دارای فیلتر HEPA نیستند استفاده می کنند قادر به استخراج موثر گرد و غبار نیستند. پس استفاده از یک وکیوم پر قدرت با داشتن فلیتر HEPA یکی از ارکان ها مهم در این گونه وسایل می باشد.

به دام انداختن باکتری ها و میکروارگانیسم یا جاندار کوچک و میکروسکوپی

به تله یا دام انداختن باکتری ها و میکروارگانیسم ها تنها با دستگاه های جاروبرقی ای که دارای فیلتراسیون HEPA هستند، انجام می شود. امروزه در محیط ها یا مکان هایی مانند بیمارستان ها از این گونه مکنده ها که دارای فیلتر HEPA هستند بسیار استفاده می شود. در بیمارستان ها و کلاً مراکز درمانی جانداران باکتریایی و ویروسی دیده می شود پس لازم و ضروری است به منظور تضمین سلامت و بهداشت محیط، از دستگاه های مکنده با قابلیت داشتن فیلتر HEPA استفاده کرد.

سازمان بهداشت و درمان و ایمنی حرفه ای و محیط زیست

اداره بهداشت و درمان و ایمنی حرفه ای یا OSHA، به عنوان مسئول طراحی قوانین و مقررات خاص در مورد محیط ها یا مکان های کاری یا صنایع گوناگون می باشد. این سازمان تحت نظارت سازمان کار ایالات متحده فعالیت می کند. OSHA مشخصاتی را تعیین کرده است که تعیین می کند دستگاه مکنده بایستی گرد و غبار ریز و کلاً آلاینده ها را از محیط پاکسازی کند. فیلتر HEPA توسط سازمان یا اداره OSHA به منظور جمع آری ذرات گرد و غبار و جلوگیری از فرار آن ها به محیط، تایید شده است.

بسیاری از دستگاه های جارو برقی به منظور جمع آوری ذرات بسیار خطناک با قابلیت احتراق و اشتعال طراحی شده اند. این دستگاه های به جارو برقی ضد انفجار موسوم اند و داری zone ها یا ناحیه های گوناگونی هستند. دستگاه های وکیوم با قابلیت جمع آوری مایعات نیز می توانند به صورت موتور بای پس و همچنین به صورت موتور توربینی استفاده شوند.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر