صفحه اصلی>مقالات>محبوبیت استفاده از دستگاه های فشار قوی آب
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
محبوبیت استفاده از دستگاه های فشار قوی آب (تعداد بازدید : 1569)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

محبوبیت استفاده از دستگاه های فشار قوی آب

دستگاه های فشار قوی آب در دو نوع بگرم و آبسرد موجود می باشند. از این دستگاه ها به منظور نظافت حرفه ای در صنایع استفاده می شود. بسته به نوع آلودگی و عمیق بودن آن استفاده از هر کدام از نوع آبگرم و آبسرد توصیه می شود.
دستگاه های فشار قوی آب یا واترجت توسط طیف وسیعی از صنایع از جمله فرودگاه ها، جاده ها و بزرگراه ها، ساخت و ساز سنگین، تعمیر و نگهداری دریایی کشتی ، ساخت و پردازش گیاهان ، نیروگاه ها ، کشاورزی، کارخانه های پتروشیمی ، و بسیاری دیگر از صنایع استفاده می شود.

نوع دستگاه های شستشوی فشار قوی آب

از دستگاه های فشار قوی آب آبگرم و آبسرد برای از بین بردن آلودگی های سخت و آلودگی های شیمیایی، لکه بری، چربی زدایی از روی میکسرها مانند میکسرهای سیمان، ماشین آلات و وسایل حمل نقل مانند جرثقیل، تراکتور، هواپیما و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
بسیاری از دستگاه های فشار قوی آبگرم با قابلیت تولید بخار، نظافت عمیق تر و لکه بری عمیق تر را در صنایع فراهم می سازند.
محبوبیت استفاده از دستگاه فشار قوی آب

استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در نهایت منجر به نظافت مکانیزه در صناع می شود. نوع دوسیله بسته به نوع آلودگی نیز متغیر می باشد و با توجه به نوع آلودگی بایستی دستگاه مناسب را انتخاب نمود.

دستگاه های آبسرد و آبگرم دارای موتور های تکفاز و سه فاز می باشند. معمولاً از نوع آبگرم به منظور لینکه نفت یا گریس یا چربی سختی حذف شود، استفاده می شود.

بعد از انتخاب دستگاه که آبسرد باشد یا آبگرم نیاز است درباره دبی خروجی آب و فشار کاری دستگاه تصمیم گیری شود. در نهایت فشار آب است که پیوند بین آلودگی وسطح را می شکند و سرعت جریان آب به مقدار آبی که دوسیله می تواند در طور کار عملیاتی می تواند آزاد کند، گفته می شود.

فشار کاری را با واحد bar و سرعت جریان آب را با واحد (l/h) اندازه گیری می کنند.

اندازه کار

میزان فشار کاری و سرعت جریان آب دستگاه نظافت صنعتی ( واترجت ) بستگی به محیط مورد نظافتی می باشد. به طور معمول برای انجام کارهای نسبتاً سبک مانند شستشوی وسایل نقلیه، نرده، دیوار،گاراژ و ... از وسیله ای با فشار و دبی خروجی آب کمتر استفاده ومی شود. ولی به منظور نظافت عمیق و ازبین بردن لکه، چربی زدایی، شستشوی میکسرها و ... از دستگاه های استفاده می شود که دارای فشار کاری و دبی خروجی آب بالا باشند. البته ذکر این نکته ضروری است که در مواردی استثنا هم وجود دارد. مثلاً برخی از مدیران محترم صنایع نیاز دارند که به منظور تمیز کردن ماشین آلات خود از دستگاه های که دارای فشار کاری و دبی خروجی آب بالا باشند استفاده کنند. پس می توان نتیجه گرفت که شرایط محیط مورد نظافت و شستشو در انتخاب دستگاه بسیار موثر است.

استفاده از دستگاه های فشار قوی در صنایع

مخزن مواد شوینده

بسیار از دستگاه های جتواتر دارای قسمتی به نام مخزن مواد شوینده بوده که نظافت با کیفیت تری را برای صناع گوناگون به ارمغان می آورد.

لوازم جانبی

اثر بخشی بیشتر یک دستگگه جتواش به لوازم جانبی آن نیز بستگی دارد. بسیاری از وسیله ها دارای نازل های گناگون و متوعی مانند: نازل های سند بلاست، فوم پاش و ... می باشند.شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز این افتخار را دارد که تا با ارائه ی مشاوره مسئولانه در زمینه دستگاه های فشار قوی آب، مدیران محترم صنایع را راهنمای نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه محصولات واترجت یا کارواش صنعتی مراجعه نمایید و یا با شماه تماس های شرکت تماس حاصل فرمایید.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر