صفحه اصلی>مقالات>مشخصات یک دستگاه جاروبرقی صنعتی مناسب
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
مشخصات یک دستگاه جاروبرقی صنعتی مناسب (تعداد بازدید : 1018)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

مشخصات یک دستگاه جاروبرقی صنعتی مناسب

امروزه یک دستگاه جاروبرقی صنعتی یکی از ملزومات اساسی و مهم در صنایع امروزی می باشد. این دستگاه نظافت صنعتی که بسیار محبوب و پرفروش است، همواره محیط بهداشتی و پاکی را برای محیط صنایع به ارمغان می آورد. این دستگاه همچین سازگار با محیط زیست بوده و محیطی عاری از عوامل آلرژی زا و میکروب را برای شما به ارمغان می آورد.
همه ی دستگاه های جاروبرقی یا مکنده صنعتی کار یکسانی را انجام می دهند و آلودگی ها را با قدرت بالای مکش خود به داخل مخزن خود انتقال می دهند. آیتم هایی که باعث تفاوت دستگاه های جاروبرقی یا مکنده می شوند عبارتست از: قدرت مکش، تعداد موتور، نوع آلودگی ای که بایستی جمع آوری شود (آلودگی های خشک و تر)، میزان هواکشی، حجم مخازن، سطلی یا غیر سطلی بودن دستگاه، جنس بدنه، وزن، توان خروجی و ... .
همچین دستگاه های جاروبرقی دارای فناوری های پیشرفته فیلتراسیون می باشند که باعث می شود این دستگاه ها گرد و خاک هایی که دارای قطر کمتر از 0.03 میکرون می باشند، جمع کرده و از پخش آن در محیط جلوگیری کند. این فناوری جدید در فیلتراسیون ها باعث کارآمدی دستگاه های مکنده صنعتی در بخش های گوناگون به خصوص، صنایع سنگین شده است.
در ادامه مقاله به نکاتی اشاره می شود که می تواند شما عزیزان و صاحبان صنایع را در انتخاب دستگاه مناسب راهنمایی نماید.
جاروبرقی-صنعتی-مکنده-صنعتی

قدرت مکش یک دستگاه جاروبرقی یکی از عوامل مهم می باشد

می توان گفت قدرت مکش دستگاه جاروبرقی صنعتی مهمترین عامل در انتخاب یک دستگاه مکنده صنعتی می باشد. صاحبان صنایع به منظور جمع آوری آلودگی ها و زباله های خود به دستگاهی نیاز دارند که دارای قدرت و توان مکش بالایی باشند. بسته به نوع آلودگی ای که قرار است نظافت شود، قدرت و توان مکش هم متفاوت است. قبل از انتخاب و خرید دستگاه جاروبرقی صنعتی، حتماً با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید یا به بروشور یا کاتالوگ دستگاه که شرکت در اختیار شما قرار می دهد مراجعه کرده تا بتوانید اطلاعات دقیق تری از مشخصات فنی دستگاه کسب نمایید. حتی بسیاری از شرکت ها، اقدام به تهیه فیلم های تبلیغاتی درباره محصولات خود می کنند تا شما عزیزان بتوانید به راحتی با مشاهده فیلم دستگاه، عملکرد دستگاه ها را بهتر درک کنید. حتی لوله خرطومی یا لوله مکش دستگاه هم بایستی از جنس بسیار مرغوب باشد تا در زمان کار کردن دستگاه در محیط های صنعتی دچار شکستگی و پارگی نشوند.

فیلترهای جاروبرقی صنعتی نقش بسزایی در انتخاب دستگاه دارد

یکی از نکات مهم در انتخاب دستگاه جاروبرقی صنعتی مناسب، وجود فیلترهای با کیفیت در این دستگاه ها است. فیلترها نه تنها بر عملکرد دستگاه مکنده صنعتی نقش دارند، بلکه از پخش شدن ذرات و آلودگی ها به محیط جلوگیری به عمل می آورد. فیلترها معمولاً در گروه های M، H و L در دسترس هستند. می توان گفت معروف ترین فیلتری که در این دستگاه ها استفاده می شود، فیلتر HEPA می باشد. وجود فیلتر هپا باعث می شود که گرد و خاک های با قطر بیش از 0/03 از این فیلترها عبور نکرده و پخش نشوند. فیلترهای HEPA علاوه بر اینکه از ورود گرد و خاک به محیط جلوگیری می کنند، باعث می شوند افرادی که در محیط هستند و دچار حساسیت و آلرژی هستند، دچار مشکل نشوند.

ظرفیت مخزن جاروبرقی صنعتی

ظرفیت مخازن جارو برقی نیز عاملی دیگر در انتخاب دستگاه است. در مکانی که وسعت محیط بزرگ و میزان آلودگی زیاد است، از دستگاه مکنده ای که دارای حجم مخزن های بالا می باشد، استفاده می شود. حجم مخزن های جاروبرقی از 7 لیتر شروع شده و می تواند تا 100 لیتر هم باشد.

بدنه دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی بایستی در محیط های سخت و خطرناک دارای مقاومت و پایداری بسیار بالایی باشند. دستگاه های جاروبرقی دارای بدنه های پلی اتیلن مقاوم و استیل می باشند. زیرا این دستگاه های نظافتی مدام در حال جابجا شدن برای نظافت بخش های گوناگون هستند. این دستگاه ها همچنین باید دارای چرخ های مقاوم و روان به منظور جابجایی راحت باشند.

میزان استفاده از دستگاه مکنده صنعتی چقدر است

صاحبان صنایع بایستی میزان استفاده از دستگاه را در نظر داشته باشند. در صنایع سنگین صنعتی بایستی از دستگاه هایی که استفاده شوند، که قابیلت این را داشته باشند مدت زمان زیادی کار کنند. مثلاً در کارخانه ای نیاز است مثلاً بیش از 8 الی 9 ساعت دستگاه مکنده به طور مداوم کار کند. بدین منظور بایستی از دستگاهی استفاده کرد که توان کارکرد مداوم را داشته باشد. موتور این دستگاه ها از نوع سه فاز و توربینی هستند و قابلیت 24 ساعت روز در کار را دارند. در غیر اینصورت جاروبرقی های با موتور بای پس می توانند کار نظافت را انجام دهند. این دستگاه های که در انواع تک، دو و سه موتوره هستند، قابلیت بسیار بالایی در نظافت آلودگی های خشک و تر دارا می باشند.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه جاروبرقی

گارانتی و خدمات پس از فروش هنگام خرابی و آسیب دیدن دستگاه مکنده، بسیار مهم می باشد. گارانتی و خدمات پس از فروش ضمانت اطمینان مشتری به شرکت است.

تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر