صفحه اصلی>مقالات>نظافت تجهیزات آشپزخانه با دستگاه های بخارشور
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
نظافت تجهیزات آشپزخانه با دستگاه های بخارشور (تعداد بازدید : 1742)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

نظافت تجهیزات آشپزخانه با دستگاه های بخارشور

کسانی که از روش های قدیمی به منظور شستشو و نظافت تجهیزات آشپزخانه مانند: فر، اجاق گاز، سینک، شیرآلات، سطوح کف، هود ها، قالب های مواد غذایی و ... استفاده می کنند، می توان گفت که فقط این تجهیزات مقدار کمی تمیز شده است. با این حال، این نظافت جزئی و کم، کافی نمی باشد. اجاق های بزرگ، فرها و ... در محیط هایی مانند مناطق تجاری، رستوران ها، نانوایی ها و ... وجود دارد. درا ین گونه محیط ها بایستی حتماً هنجارهای بهداشتی رعایت شود. برای رعایت بهداشت این گونه مکان ها بایستی نظافت به شکل مکانیزه انجام شود و این امر اجباری است.

دستگاه مکانیزه ای که عملیات نظافت مکانیزه این گونه محیط ها را می تواند انجام دهد، بخارشوی صنعتی می باشد. استفاده از این دستگاه ها نه تنها سرعت نظافت را بالا برده بلکه کیفیت نظافت را هم افزایش می دهد. یعنی دستگاه شستشوی با بخار یا بخار شوی سطوح و تجهیزات آشپزخانه را هر چه سریع تر نسیت به روش های سنتی یا قدیمی نظافت می کند. دستگاه شستشو با بخار بسیار مقرون به صرفه بوده و زمان شستشو را کاهش می دهد و همچنین این دستگاه ها کارآمد و با دوام هستند.

در زمان خرید یک دستگاه بخار شور بایستی کلیه حوانب و نیازهای نظافتی خود را در نظر گرفته و با کارشناسان مربوطه مشورت نمایید. بر خلاف دیگر بخارشور ها که فقط قابلیت پاشش بخار را دارند، بخارشور های امروزی دارای امکان پاشش مواد شوینده علاوه بر پاشش بخار بوده که باعث بالا رفتن کیفیت نظافت می شود و قادر است لکه های چربی و دیگر لکه ها را نظافت صنعتی نماید. همچنین بایستی بدنه دستگاه ها طوری باشد که در برابر ضربات احتمالی مقاوم باشد.

نظافت تجهیزات آشپزخانه با دستگاه های بخارشور

رنجی وسیع از لوازم جانبی و نازل ها

بخارشور ها دارای طیف گسترده ای از نازل ها یا لوازم جانبی می باشند که کار نظافت را با سهولت بیشتری انجام می دهند. زیرا ایک دستگاه بخار شو دارای کاربردهی متنوعی در نظافت آشپزخانه است. این دستگاه دارای نازل های مخصوص و تخصصی برای سطوح کف، سطوح عمودی، گوشه و کنارها، سطح شیشه ای و ... می باشند. به علاوه اینکه بولر دستگاه ها بایستی از استیل ضد زنگ ساخته شده باشد چون باعث مقاومت و پایداری در برابر خوردگی می شود.

دستگاه های نظافت با بخار می توانند حرارتی بالغ بر 140 درجه سانتی گراد تولید نمایند. این حرارت بالا انواع گوناگون لکه ها را نظافت نمایند. علاوه بر این دستگاه های بخارشور داری ویژگی مکندگی بوده که آلودگی ها و آب کثیف را وکیوم کرده و به مخزن آب کثیف انتقال می دهد.

علاوه بر تمیز کردن فر و اجاق، سینک های ظرفشویی هم با دستگاه های شتشو با بخار نظافت می شوند. که بدین منظور از نازل های تخصصی این گونه دستگاه ها استفاده می شوند.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر