صفحه اصلی>مقالات>نظافت دکل ها و میدان های نفتی
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
نظافت دکل ها و میدان های نفتی (تعداد بازدید : 1781)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

نظافت دکل ها و میدان های نفتی

نفت که از آن به عنوان طلای سیاه یاد می شود در طول سالیان متمادی به منظور اهداف مهم و کاربردی در سرتاسر جهان استفاده می شود. این ماده ارزشمند با توجه به ماهیت قابل اشتعالی که دارد، به هر حال، آن بسیار برای محیط پیرامون کاری خطرناک بوده و به منظور نگه داشتن ایمن پالایشگاه ها یا دکل های نفتی، بایستی نظافت صنعتی مخصوصی یا دستگاه هایی نظیر واترجت صورت بگیرد.

نظافت دکل ها و میدان های نفتی بخش مهمی از حاکم بودن ایمنی در این گونه مکان ها می باشد. به صورت ساده چون نظافت به حذف گریس یا چربی، نشت مواد نفتی، لجن و مواد دیگر کمک می کند و این مواد می توانند باعث ایجاد خطر انفجار برای کل محیط نفتی و سلامتی کارکنان بشود، پس می توان تیجه گرفت نظافت این گونه محیط ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. میدان نفتی تمیز و پاکیزه، باعث امنیت کارکنان و پالایشگاه می شود.

یکی از بهترین دستگاه ها یا ماشین آلات نظافتی به مظنور نظافت این گونه محیط ها، استفاده از واترجت صنعتی ضد انفجار می باشد.

نظافت دکل ها و میدان های نفتی

کاربرد دستگاه های واترجت ضد انفجار در دکل ها و میدان های نفتی

واترجت ضد انفجار به همراه قابلیت پاشش مواد شوینده می تواند هر ماده ای که در دکل نفتی پیدا می شود را نظافت و پاکیزه کرده و ایمن بودن محیط را تضمین می کند. مواد نظافتی و شیمیایی ای که استفاده می شوند برای دکل های نفتی ای که در وسط اقیانوس ها و دریاها هستند، بسیار مناسب می باشند. این ترکیب از دستگاه های فشار قوی آب و مواد شوینده به حذف تمام گریس ها، رسوبات نمکی، روغن و ... می انجامد و محیط امنی را برای کارکنان و محیط به ارمغان می آورد.

نظافت دکل های نفتی با واترجت های ضد انفجار یک نظافت عالی و با کیفیت را برای این محیط ها به ارمغان می آورد. با توجه به قدرت دستگاه های فشار قوی آب هر ناحیه مهم نیست که چقدر آلودگی کوچک، بزرگ یا سخت و شدید باشد. با استفاده از این ماشین آلات نظافتی میدان نفتی ای تمیز به منظور حفظ بهداشت و سلامت کارکنان به ارمغان می آورد.

دستگاه های شستشوی فشار قوی آب برای جلوگیری از انفجار با نگه داشتن تمام مناطق عاری از مواد قابل اشتعال کمک می کند که تجهیزات و ... را شامل می شود. حتی دستگاه های شوینده پرفشار ضد انفجار می توانند علاوه بر تأمین امنیت دکل های نفتی، محیط های اطراف آن نیز می تواند از حوادث گوناگون ایمن باشد.

پالایشگاه های نفت و تاسیسات گازی نیاز به شستشوی قوی با دستگاه های جت واتر دارند و با دقت انجام شود. اینجا جایی است که نفت فرآوری یا تصفیه شده برای تولید بنزین، سوخت دیزل و ... . یک جت واش پر فشار می تواندبا فشارهای کاری گوناگون و دبی خروجی آب بالا برای نظافت و شستشوی تجهیزات، ساختمان، سقف، دیوار و سایر موارد دیگر در یک میدان نفتی و پالایشگاه نفتی مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه ای که می توان گرفت این است که ایمنی در مناطق نفتی و تأسیسات گازی بسیار با اهمیت است. نظافت با دستگاه های جت واتر ضد انفجار، رسوبات و آلودگی های تجمع یافته بر روی تجهیزات ماشین آلات نفتی، لوله ها و ... علاوه بر نظافت مکانیزه، ایمن بودن محیط، کارکنان و محیط اطراف را تضمین می کند.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر