صفحه اصلی>مقالات>نظافت صنعتی
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
نظافت صنعتی (تعداد بازدید : 1926)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

نظافت صنعتی

نظافت صنعتی به فرآیندی گفته می شود که مکان یا محیط موردنظر به شکل پیشرفته و مکانیزه شستشو و نظافت می گردد. از جمله مکان هایی که نیاز به نظافت صنعتی یا مکانیزه دارند عبارتند از: فروشگاه ها، کارخانه های تولید، سازمان ها و ادارات، پالایشگاه ها و صنایع نفت و گاز و ... . در ادامه به تعدادی دستگاه که فرآیند مکانیزه کردن را انجام می دهند اشاره می کنیم:

نظافت صنعتی با اسکرابر ( زمین شوی صنعتی )

در همه مکان های صنعتی نظافت و شستشوی کف، دارای اولویت اول می باشد. از این رو برای نظافت صنعتی کف این محیط ها از دستگاهی به نام اسکرابر یا زمین شوی صنعتی استفاده می شود. این دستگاه ها در دو نوع زمین شوی برقی و شارژی می باشند. شیوه نظافت کف به وسیله این دستگاه بدین صورت است که ابتدا در مخزن آب تمیز دستگاه آب و مواد شوینده ریخته و سپس پس از به حرکت آمدن دستگاه، آب و مواد شوینده از طریق مخزن آب تمیز برو روی کف یا زمین ریخته شده، سپس عمل برس زدن کف انجام شده و بعد از این مرحله آب کثیف به وجود آمده به مخزن آب کثیف دستگاه اسکرابر به وسیله تی و مکنده دستگاه منتقل می شود تا زمین خشک باقی بماند. شیوه کار دستگاه های زمین شوی صنعتی به صورت ساده بدین صورت بود که بیان شد. دستگاه های زمین شوی صنعتی دارای انواع گوناگونی می باشند. از یک لحاظ به دو بخش دستی و سرنشین دار و از لحاظ دیگر می تواند به صورت برقی و باطری دار باشد. زمین شوی می تواند دارای حجم مخازن گوناگون به منظور نظافت صنعتی کف باشد. که معمولاً حجم مخزن بزرگ برای کف های سرنشین دار یا اسکرابر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این کف شوی های سرنشین دار برای نظافت صنعتی در محیط هایی با مساحت بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها همچنین دارای جنس برس، قطر شستشو و راندمان کاری گوناگون می باشند.

نظافت صنعتی با واترجت ( کارواش صنعتی )

واترجت دستگاهی به منظور نظافت صنعتی در محیط های صنعتی گوناگون می باشد که کار آن شستشوی سطوح گوناگون در محیط های صنعتی است. واترجت ( دستگاه کارواش صنعتی پرتابل ) با فشار بالای آب سطوح گوناگون را نظافت و شستشو می دهد. این دستگاه می تواند فشار 4 بار آب شهری را به فشار بالا تبدیل نماید که این فشار در واتر جت های صنعتی از 150 بار به بالا استفاده می شود. واترجت صنعتی معمولاً از برق سه فاز برای نظافت صنعتی محیط استفاده کرده و قادر هستند با تزکیب آب و مواد شوینده و پاشش آن به سطح موردنظر، نظافت را به شیوه صحیح انجام دهد. نظافت صنعتی بسیاری از محیط های صنعتی گوناگون مانند صنایع خودروسازی، صنایع پاستیک، صنایع نفت و گاز ... به وسیله دستگاه های شستشوی فشار قوی صورت می گیرد.

نظافت صنعتی با سوییپر ( جاروب محوطه )

سوییپر صنعتی یا دستگاه جاروب محوطه دستگاهی است که قادر به جمع آوری انواع زباله های خشک در محیط صنعتی موردنظر می باشد. سوییپر ها معمولاً به منظور جمع آوری زباله دارای یک یا دو برس در اطرافشان بوده و این دو برس که به صورت دوار می چرخند زباله ها را به سمت برس مرکزی دستگاه هدایت کرده و برس مرکزی با سیستم مکنده یا وکیومی که دارد قادر است زباله ها را به مخزن خود انتقال دهد.
شرکت بازرگانی پیشتاز دارای انواع دستگاه های دیگری نظیر جاروبرقی صنعتی ، جاروبرقی سه موتوره ، پولیشر ، بخارشوی صنعتی و .. می باشد.

فروش دستگاه های مکانیزه شستشوی به منظور نظافت صنعتی محیط های گوناگون توسط شرکت بازرگانی پیشتاز با گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش 15 ساله صورت می گیرد.

نظافت صنعتی
تاریخ: ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر