صفحه اصلی>مقالات>نظافت موثر قایق با دستگاه های کارواش
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
نظافت موثر قایق با دستگاه های کارواش (تعداد بازدید : 1663)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

نظافت موثر قایق با دستگاه های کارواش

قایق ها سرمایه کوچکی نیستند. بنابراین نگهداری مناسب و مراقبت از قایق ها اصلی اساسی و مهم بوده و بایستی انجام بپذیرد. زیرا شما می خواهید از قایق خود استفاده کرده و لذت ببرید. دانستن روش ها و کارهای مختلف به منظور نظافت قایق ها یک بخش مهم در مراقبت های معمول و منظم می باشد (دستگاه های واترجت ) .

شما خواهان نظافت قایق خود هستید، ولی بدانید نیازی به نظافت روزمره آن ها نیست ( البته بستگی به شرایط مختلف دارد ) . زعایت نکته ها و راهنمای های لازم استفاده از دستگاه های نظافتی به منظور تمیز کردن بخش های مختلف قایق این اطمینان را ایجاد می کند که نظافت مکانیزه قایق ها به صورت کامل انجام شده و می توانید به راحتی وقت خود را در دریاهای ازاد گذرانده و لذت ببرید.

نظافت صندلی قایق ها

بیشتر صندلی های قایق از جنس وینیل هستند که مقاومت زیادی در برابر عناصر و عوال دیگر دارند. هنگامی که شما در حال انجام نظافت صندلی های قایق خود هستید باید به نکات زیر جهت محافظت از صندلی های خود توجه فرمایید:

  1. از بنزین، نفت سفید استون به هیچ وجه استفاده نکنید.
  2. از یک وسیله شستشو با قدرت بالا استفاده نکنید، چون ممکن است به آن ها آسیب برساند.
  3. از پاک کننده هایی که شامل مواد نفتی و سیلیکون است برای نظافت صندلی استفاده نکنید.

شما باید از یک پاک کننده نرم به منظور نظافت صندلی های قایق که مخصوص آن ها هستند، استفاده نمایید. همچنین شما می توانید پس از تمیز کردن صندلی، از یک محافظ مخصوص وینیل استفاده نمایید تا در برابر عناصر و عوامل دیگر محافظت شوند.

نظافت موثر قایق با دستگاه های کارواش

نظافت کف قایق ها

شما باید کف قایق خود را با یک یا دو بار در سال نظافت نمایید البته بسته به استفاده از قایقتان دارد. دستگاه مناسب برای نظافت، واترجت صنعتی با لوازم جانبی و نازل های تخصصی می باشد.. این دستگاه با قابلیت های بسیار بالا قاادر است آلودگی های جمع شده در کق قایق را نظافت نماید. این دستگاه ها دارای فشار کاری و دبی خروجی آب گوناگون می باشند. اگر کف قایق از فرش استفاده شده باشد به همراه دستگاه های فشار قوی آب یا واترجت از یک فرش شوی به منظور نظافت گرد و خاک و دوده ها موجود می توان استفاده کرد.

نظافت بدنه قایق ها

نظافت صنعتی بدنه قایق ها از مهم ترین بخش هایی که در نظافت قایق ها صورت می گیرد. این امر تضمین کننده ی افزایش عملکرد قایق ها شده و بسیار ارزشمند می باشد. بدن های قایق یکی از جاهایی است که می تواند توسط عنصرها و چیزهای دیگر مورد حمله قرار بگیردو به آن آسیب جدی برساند.

اگر قایق شما در ناحیه هایی که دارای آب شور و یا آب به شدت آلوده هستند بایستی نظافت را هر دو ماه یکبار انجام دهید. شستشوی کامل بدنه قایق ها با دستگاه هاشستشوی فشار قوی آب صورت می گیرد.

چند نکته:

  1. دستگاه های فشار قوی آب به منظور شستشوی کامل بدنه برای پاک کردن آلودگی هایی نظیر جلبک ها، قارچ ها و نمک ها، لکاه های چسبیده و ... استفاده می شوند.
  2. دستگاه های فشار قوی آب قابلیت پاشش مواد شوینده را داشته که نظافت با کیفیت تری را به ارمغان می آورند.
  3. دقت کنید که بدنه قایق به صورت کامل شستشو داده شده باشد. چون اگر لکه ای باقی بماند می تواند موجب زنگ زدگی و خوردگی بدنه می شود.
  4. واتر جت ها با توجه به نوعشان می توانند از برق تک فاز یا از برق سه فاز استفاده نمایند.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر