صفحه اصلی>مقالات>نظافت کف کارخانه ها
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
نظافت کف کارخانه ها (تعداد بازدید : 1688)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

نظافت کف کارخانه ها

سیر تکاملی کارخانه ها از زمان اتقلاب صنعتی، یکی از مهم ترین وقایع در تاریخ می باشد. این تغییرات باعث شهرنشینی و ایجاد شهرک های نزدیک به هم شده است. از این روز استانداردهای نظافت و بهداشت هم برای این محیط ها مطرح شد.

امروزه بسیاری از کارخانه ها دارای ماشین آلات مدرن می باشند. اما هنوز هم مقدار زیادی زباله در طول روز در این کارخانه ها تولید می شود. به همین منظور بایستی از دستگاه هایی نظیر اسکرابر استفاده کرد ( زمین شوی برقی و شارژی ) که نظافت و شستشوی مکانیزه را برای این گونه مکان ها به ارمغان بیاورد. این دستگاه های نظافت صنعتی در طول زمان تکامل یافته اند.

نظافت کف کارخانه ها

سوییپ کردن کف کارخانه ها با دستگاه های سوییپر

نظافت کف کارخانه ها یک امر بسیار مهم و طاقت فرسا می باشد و نمی تواند بدون استفاده از دستگاه های نظافتی انجام بشود. به منظور جمع آوری زباله های باقی مانده بر روی سطوح کف کارخانه ها از دستگاه هایی که قادر هستند عملیات سوییپ را انجام دهند استفاده می شود که سوییپر نام دارند. این وسیله این چالش بزرگ را حل کرده است و باعث نظافت مکانیزه می شود. طرز کار این وسیله بدین صورت است که قادر است با چرخش برس و عملیات رفت برگشت زباله های جامد را از روی کف کارخانه جمع آوری کرده وبه یک مخزن بزرگ که مخزن زباله نام دارند انتقال دهد. این دستگاه ها دارای انواع دستی و سرنشین دار بوده که با توجه به محیط کارخانه متفاوت می باشد. ممعمولاً از نوع سرنشین دار برای انبار های بزرگ، سوله ها، محوطه ها و یا به طور کلی هر بخشی که دارای فضای بزرگی باشد استفاده می شود. این محصولات نه تنها بره وری را افزایش می دهد بلکه دقت و سرعت نظافت را بالا برده و باعث عدم خستگی اپراتور می شود.

نظافت کف کارخانه ها با دستگاه های کف شوی

استفاده از دستگاه های اسکرابر صنعتی یا زمین شوی می تواند به منظور نظافت عمیق تر کف کارخانه ها مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه ها در کارخانه ها می توانند سطوح گوناگونی از جنس های مختلف را نظافت و شستشو نمایند. طرز کار دستگاه بدین صورت است که آب و مواد شوینده توسط وسیله بر روی سطوح پاشینده شده و سپس به وسیله برس دوار یا چرخان عملیات شستشوی عمیق صورت می گیرد. پس از برس زدن توسط مکنده ای که در پشت دستگاه قرار دارد ( تی مکنده ) آب کثیف جمع آوری شده را به مکانی از وسیله که مخزن آب کثیف نام دارد، انتقال می دهد. این کار باعث می شود که دیگر کف کارخانه خشک باشد. این دستگاه همانن دستگاه سویپر دارای نوع های دستی و نفربر می باشند.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر