صفحه اصلی>مقالات>پنج نکته که به منظور نظافت ناحیه های تجاری در نظر گرفته می شود
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
پنج نکته که به منظور نظافت ناحیه های تجاری در نظر گرفته می شود (تعداد بازدید : 1265)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

پنج نکته که به منظور نظافت ناحیه های تجاری در نظر گرفته می شود

در این مقاله به 5 نکته ای که می تواند در نظافت صنعتی ناحیه ها یا اماکن تجاری مناسب باشد، بحث می کنیم. در واقع تمیز و براق نگه داشتن کف یا زمین مکان های تجاری می تواند به کسب و کار شما رونق بسیاری ببخشد.
بزرگی و کوچکی محیط، جنس کف، رفت و آمد محیط، تجهیزات یا دستگاه های نظافتی مورد استفاده و نیروی انسانی از نکته های مهم به منظور نظافت محیط های تجاری می باشد.

بزرگی و کوچکی محیط

میزان فضای بزرگی شما چقدر است؟ آیا کسب و کار خود در یک اتاق تک نفره، یک طبقه یا چند طبقه می باشد؟
نظافت محیط های تجاری و صنعتی مانند نظافت منزل نمی باشد. در درجه اول، اندازه و نوع دستگاه متفاوت بوده و همچنین میزان فضای آن با منزل متفاوت است. انتخاب وسیله با نوع فضایی که نظافت می کنید، می تواند در انتخاب دستگاه مناسب باشد. مثلاً یک دفتر کار کوچک یا جمع و جور از تجهیزات نظافتی کوچک تر استفاده می کند. دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی کوچک (نوع دستی) به منظور شستشو و خشک کردن، دستگاه فرش شوی موکت شوی و مبل شوی، بخارشوی و ... از جمله دستگاه های نظافتی مورد استفاده در این گونه ناحیه ها می باشند. در نتیجه میزان فضای نظافتی با دستگاه موردنظر در ارتباط است.

جنس کف

جنس کف محیط موردنظر خود از چه چیز می باشد؟ این کف از چه جنسی ساخته شده است؟
پس می توان گفت یکی از عوامل تعیین کننده انتخاب دستگاه نظافتی موردنظر جنس کف محیط موردنظر می باشد. نظافت کفی که از جنس سنگ، سرامیک و ... باشد از نظافتی کفی از جنس موکت یا فرش می باشد متفاوت است.

رفت و آمد محیط

 میزان رفت و آمد محیط تجاری چقدر است؟ چه تعداد از افراد در طول روز در محیط شما رفت و آمد می کنند؟
برای مثال، کف راهروهای دانشگاه ها یا مدارس، با دستگاه های شستشوی کف نظافت می شوند. این دستگاه کار نظافت، شستشو و جمع آوری اب کثیف را اناجم می دهند. همچنین در مکان های کوچک تر دیگری نظیر پیش دبستانی ها یا مهد کودک ها از دستگاه های کف شوی یا زمین شوی دستی سبک تر استفاده می شود.
میزان رفت و آمد در محیط می تواند نوع دستگاه شستشوی کف مورد نظر را برای شما نعیین کند. این دستگاه به صورت برقی و شارژی و یا به لحاظ دیگر به صورت دستی و سرنشین دار می باشند.
محیط هایی که دارای رفت و آمد بالا بوده و همچنین محیط آن ها بزرگ باشند استفاده از دستگاه های سرنشین دار یا با راننده توصیه می شود.

تجهیزات

چه تجهیزاتی شما بایستی استفاده نمایید؟ پس از بررسی محیط خود و نیز مشورت با کارشناسان مختلف بایستی دستگاه نظافتی موردنظر خود را انتخاب نمایید. همانطور که قبلاً ذکر شد برای شستشو و خشک کردن کف بایستی از دستگاه اسکرابر یا زمین شوی استفاده کرد.
به منظور نظافت ناحیه های دیگر می توان از دستگاه های جاروبرقی صنعتی و بخارشوی صنعتی استفاده کرد. در انتخاب این دستگاه ها بایستی حجم مخزن و میزان قدرت دستگاه تعیین شود. یکی از کاربردهای استفاده دستگاه های شستشوی بخار نظافت اماکن بهداشتی، شیر آلات، آمفی تئاترها و ... می باشد.

نیروی انسانی

چه تعداد نیروی انسانی موردنیاز برای نظافت نیاز دارید؟ بعد از مشخص شدن اندازه محیط، جنس کفف تجهیزات و ... شما بایستی نیروی انسانی خود را مد نظر قرار بدهید. استفاده از نیروی انسانی از عوامل مهم در نظافت مجموعه می باشد.
تاریخ: ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر