صفحه اصلی>مقالات>چگونگی انتخاب دستگاه نظافت بتن
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
چگونگی انتخاب دستگاه نظافت بتن (تعداد بازدید : 1612)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

چگونگی انتخاب دستگاه نظافت بتن

شما می توانید از دو نوع از ماشین آلات نظافتی به منظور پاک کردن آلودگی های بتن استفاده نمایید. یکی از دستگاه های بسیار محبوب و مورد استفاده دستگاه های شستشوی فشار قوی یا واترجت صنعتی می باشد و دیگری وسیله استفاده از دستگاه های شستشو با بخار است. هر کدام از این ماشین آلات نظافتی دارای عملکرد خاص خود می باشند.

نظافت به وسیله بخارشورهای صنعتی

استفاده از تکنولوژی بخار به منظور نظافت بتن یکی از روش ها می باشد. بخارشوی صنعتی می تواند با دمای خروجی بالای بخار خود نظافت را انجام دهد. بخار شور دارای خروجی بخار با دماهای مختلف است. این دستگاه ها خروجی خود را که بخار با قدرت بالا می باشد بر روی سطوح پاشش می کند. البته در بسیاری از دستگاه های بخار شو پاشش بخار به همراه ماده شوینده می باشد که نظافت را با کیفیت بسیار بالاتر انجام می دهد. حال پس از پاشش بخار و نظافت بخش های مختلف بایستی آلودگی ها جمع شوند. این کار چگونه انجام می شود؟ دستگاه های بخار شو دارای سیستم های مکنده می باشند که قادرند آلودگی ها را جمع آوری کرده و به مخزن آب کثیف خود انتقال دهند. به هر حال سیستم های شستشو با بخارشوی امروزه پیشرفت بسیار زیادی کرده اند.

اما عیب شستشو بتن با بخارشو این است که این کار بسیار وقت گیربوده و از دستگاه نظافت صنعتی دیگر بایستی استفاده شود.

نظافت بتن به وسیله بخارشوی صنعتی

بدین منظور از دستگاه دیگری که مناسب شستشوی بتن ها می باشد، استفاده می شود. که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

نظافت به وسیله دستگاه های فشار قوی آب یا واترجت

دستگاه های شستشوی فشار قوی آب یا واترجت های آب گرم می توان گفت بهترین تجهیزات به منظور نظافت بتن ها می باشد. این دستگاه ها با تکیه بر میزان فشار خروجی آب خود می توانند سطوح را نظافت نمایند و آلودگی های بسیار سخت از روی آن ها بزدایند. این تجهیزات دارای فشارهای کاری گوناگون بوده و واحدی که برای اندازه گیری آن استفاده می شود bar می باشد. در دستگاه های سری HDS کمپانی کارچر آلمان با دمای خروجی و دبی خروجی آب بالای خود یکی از دستگاه های مناسب به منظور شستشوی بتن ها می باشد.

در اینجا به چند نکته درباره انتخاب دستگاه فشار قوی مناسب به منظور شستشوی بتن اشاره می شود.

نظافت بتن با دستگاه های فشار قوی آب

دستگاه های فشار قوی سیار در برابر دستگاه های فشار قوی ثابت

دستگاه شستشوی فشار قوی سیار که قابل حمل قادر هستند در هر نقطه ای که بخواهد نظافت سطوح انجام شود مورد استفاده قرار می گیرد. از سوی دیگر دستگاه های فشار قوی آب ثابت که در یک مکان قرار دارند (ثابت)، بایستی مجهز به شلنگی با طول بلند بوده که در طول کار نظافت خلیلی ایجاد نشود. طول شلنگ در دستگاه های گوناگون متفاوت بوده و در بسیاری از دستگاه ها به دلیل حفظ میزان خروجی آب محدودیت هایی وجود دارد. برخی از دستگاه های فشار قوی آب مدرن دارای تکنولوژی استفاده شلنگ های طولانی می باشند. این تکنولوژی تضمین می کند که طول شلنگ حتی اگر افزایش یابد، فشار خروجی آب به هیچ وجه افت نکند و آن را تحت تاثیر قرار ندهد. در صورت عدم استفاد از دستگاه های واتر جت سیار می توانید از دستگاه های فشار قوی آب ایستا (ثابت) با طول شلنگ طولانی استفاده نمایید و نظافت را انجام دهید.

استفاده از دستگاه های شستشوی فشار قوی آب برقی یا بنزینی

استفاده از دستگاه های جتواتر برقی برای مکان های سرپوشیده یا سربسته بسیار مناسب می باشد. زیرا این دستگاه ها خروجی ای تولید نمی کنند. نوع این دستگاه ها می تواند تک فاز و سه فاز باشد که برای عملیات سنگین صنعتی از نوع سه فاز این دستگاه ها استفاده می شود.

از سوی دیگر استفاده از جت واش های بنزینی یا دیزلی برای نظافت بتن ها در فضای باز بسیار مناسب می باشد. دلیل آن این است که این نوع از دستگاه ها صرف نظر از اینکه برق باشد یا خیر می توانند عملیات نظافت مکانیزاسیون را انجام دهند. این دستگاه ها دارای حجم مخازن سوخت متفاوت بوده و در نقطه ای قابل استفاده هستند.

برای انتخاب یک دستگاه مناسب فشار قوی (برقی یا بنزینی)، تمام نیازمنده های خود را در ذهن داشته و با مشاوره گرفتن از کارشناسان مربوطه،وسیله مناسب را انتخاب نمایید.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر