صفحه اصلی>مقالات>کاربرد دستگاه های جاروب محوطه در صنعت
مقالات
تازه ها
دانلود فیلم کارکرد محصولات
مقالات
کاربرد دستگاه های جاروب محوطه در صنعت (تعداد بازدید : 1547)
نویسنده :  شرکت بازرگانی پیشتاز

کاربرد دستگاه های جاروب محوطه در صنعت

دستگاه های جاروب محوطه از جمله دستگاه های نظافت صنعتی می باشند که بسیاری از کارخانه ها بزرگ، کارگاه های صنعتی، فرودگاه ها، صنایع ریخته گری و ... مورد استفاده قرار می دهند تا بتوانند نظافت مکانیزه محیط خود را انجام دهند.

جاروب محوطه در طول زمان پیشرفت پیشرفت چشمگیری داشته است و دارای نوع های دستی و با راننده می باشد. عملکرد دستگاه جاروب محوطه بسیار ساده می باشد. این دستگاه ها قادر هستند با مهز بودن به یک یا دو برس دیسکی بوده که با چرخش رفت و برگشت خود خاک را زباله های جامد را به مخزن جمع آوری زباله دستگاه انتقال می دهد.

دستگاه های جاروب محوطه که از آن ها با نام سوییپر یاد می شود دارای انواع گوناگونی است که مدیران محترم صنایع با توجه به شرایط آلودگی محیط موردنظرشان انتخاب به دستگاه موردنظرشان می کنند. به عنوان مثال در صنایع ریخته گری که دارای محیط های بزرگ بوده و دارای آلودگی بیشتری می باشد، بایستی از دستگاه های جاروب محوطه با راننده یا سرنشین دار استفاده نمایند. زیرا دستگاه های جاروب با راننده دارای راندمان کاری بسیار بالا، عرض کاری بسیار مناسب، حجم مخزن زباله بالاتر و ... می باشند. اگر بخواهیم مثال دیگری ارائه نماییم این است که شهرداری به منظور نظافت شهرها نیازمند یک دستگاه جاروب با ابعاد بسیار بزرگ تر با حجم مخزن بسیار بالاتر و نوع های خاصی از برس با قطر نظافت بالاتر می باشند. یا یک کارگاه کوچک که دارای فضای نظافتی بسیار کمتری به کارخانه ها و صنایع گوناگون می باشد، به منظور پاکیزه کردن محیط خود از جاروب محوطه دستی استفاده می نمایند که دارای راندمان کاری کمتری بوده و معمولاً در نوع تک برسه می باشد.

کاربرد دستگاه های جاروب در صنعت

پس می توان نتیجه گرفت که در محیط های صنعتی گوناگون با توجه به محیط مورد نظافت خود، نوع دستگاه جاروب یا سویپر نیز متفاوت خواهد بود.

در ادامه بد نیست درباره ویژگی های دستگاه های جاروب محوطه نگاهی بیندازیم:

نوع برس دستگاه جاروب محوطه یا سوییپر

نوع برس یکی از موارد مهم در انتخاب دستگاه جاروب توسط مدیران محترم صنایع می باشد. به عنوان مثال برای اماکنی که دارای رسوبات سخت تری هستند بایستی از برس های زبرتری استفاده کرد و بالعکس برای اماکنی که دارای رسوبات نرم تری هستند، باید از برس نرم تری استفاده کرد.

نوع دستگاه جاروب محوطه

همانطور که اشاره شد با توج به محیط موردنظر نظافت، بایستی از دستگاه های جاروب محوطه دستی یا جاروب محوطه سرنشین دار استفاده کرد.

موتور دستگاه جاروب محوطه

موتور دستگا های جاروب می تواند به صورت بنزینی یا باطری دار باشد که جاروب های شهری از از موتور دیزلی استفاده می کنند.

سهولت استفاده

در محیط های صنعتی به دلیل کار زیاد نظافت، نیاز است که دستگاه طوری باشد که ارگونومیک بوده و بتوان با کمترین تنظیمات از دستگاه به راحتی استفاده کرد.

قابل تنظیم بودن برس های دستگاه

برس های دستگاه باید طوری باشد که قابل تنظیم باشد تا بتوان از تماس برس با سطح زمین اطمینان برقرار کرد. برخی از دستگاه های جاروب محوطه دارای دکمه ای مخصوص برای تسطیح برس با سطح زمین بر روی کنترل پنل خودشان می باشد.

کاربرد سوییپرهای CB AMETEK در صنعت

طراحی بدنه دستگاه جاروب

دستگاه جاروب باید دارای بدنه ای مقاوم بوده که بتواند در برابر ضربان احتمالی در محیط های گوناگون صنعتی مقاوم باشد. همچنین دسترسی به اجزای دستگاه برای تعمیر و نگه داری آن بسیار مناسب باشد.

علاوه بر موارد فوق موارد دیگری مانند فیلتر، برنامه ریزی قابل کنترل و ویژگی های یمنی وجود دارد.

شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز به عنوان نماینده رسمی کمپانی CB AMETEK آمریکا و هنگ کنگ گستردگی زیادی در ارائه محصولات سویپر را دارد. شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز این افتخار را دارد که با مشاوره ای مسئولانه بتواند مدیران محترم صنایع گوناگون را در انتخاب صحیح دستگاه جاروب به منظور نظافت محیط موردنظشان راهنماسس و مشاوره نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز با شماره های 66572450 - 021 تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان این شرکت صحبت نمایید.

لیست محصولات و مقالات مرتبط شرکت تولیدی بازرگانی پیشتاز:

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
منبع:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به بازرگانی پیشتاز می باشد
طراحی سایت از پارسیان مهر